Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2182 Wątki)

8 sposobów na bóle pleców w ciąży

Data utworzenia : 2014-12-02 19:17 | Ostatni komentarz 2019-01-30 15:24

Redakcja LOVI

11934 Odsłony
106 Komentarze

Ból kręgosłupa jest bardzo częstą dolegliwością w ciąży i potrafi wprowadzić duży dyskomfort w codzienne aktywności. Jednak powszechność nie znaczy, że jako kobieta ciężarna jesteś skazana na cierpienie. Stosuj się do naszych porad, a jest duża szansa, że uda Ci się pozbyć bólu pleców lub znacznie go zmniejszyć. [Zapraszamy także do starszego wątku o bólach pleców w ciąży, gdzie użytkowniczki dzielą się doświadczeniem i radą >>> http://lovi.pl/pl/forum/1/1532/1Redakcja LOVI]

2014-12-02 20:06

Mnie w ciąży strasznie bolały plecy,czasami to nawet nie mogłam chodzic tak ból czułam,przez ten ból często nie mogłam też zasnąć przekładalam się z boku na bok.Na plecach jak się kładłam i podłożyłam coś pod nogi to trochę ból ustępował.Tabletek tak nie chciałam zażywać w ciąży to starałam się dużo odpoczywać.

2014-12-02 19:25

Pomimo iż w ciąży przytyłam bardzo mało miałam problemy z kręgosłupem. Być może dlatego że od 10 tygodnia moja ciąża była zagrożona i musiałam bardzo ograniczyć aktywność fizyczną. Na początku ciąży starałam się trochę ćwiczyć w domu ale gdy brzuch był większy zdarzało się że bolały mnie plecy, nie mogłam zasnąć, drętwiały mi stopy. Bardzo dobrym dla mnie rozwiązaniem okazała się być poduszka ciążowa- poduszka w formie litery c . Spanie na niej szczególnie gdy brzuch jest duży naprawdę jest wygodne. Również pomocna jest do karmienia noworodka , można malucha położyć owijając się poduszką, ręce bardzo stabilnie są na niej ułożone a dziecko jest na wysokości piersi.