Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2169 Wątki)

Badania kontrolne

Data utworzenia : 2014-11-29 20:11 | Ostatni komentarz 2022-04-19 09:35

K.Kozak

4570 Odsłony
23 Komentarze

Czy któraś z Was miała w ciąży robiony posiew z odbytu? Bo mój lekarz wykonał mi takie badanie, ale wydaje mi się ono dziwne, w poprzednich ciążach żaden lekarz mi tego nie zlecał

2014-11-30 17:25

AnnaMa właśnie prawidłowo pobrany materiał na wymaz w kierunku GBS powinien być pobrany z odbytu i przedsionka pochwy.

2014-11-30 17:11

ale GBS robi się robiąc wymaz z pochwy, a nie z odbytu. hmm, dziwne badanie

2014-11-30 12:22

Tak jak piszą dziewczyny, to zwykłe standardowe badanie. Jeśli wyjdzie Ci pozytywnie, tzn, stwierdzą obecność paciorkowców, to po prostu podczas porodu dostaniesz antybiotyk. Ja tak właśnie miałam.

2014-11-29 23:38

Ja miałam to badanie miesiąc 3 tyg przed planowanym porodem,pytałam się lekarza co to za badanie to powiedział że to normalne żebym się tym nie przejmowała bo wolą zbadać czy nie ma żadnych bakteri i właśnie tak jak pisze wyżej leila wykluczyć paciorkowca chociaż miałam planowana cesarke ale tutaj u nas robi się każdej takie badanie.To nie jest szkodliwe i nic złego się nie dzieje więc K.Kozak nie martw się wszystko jest dobrze.

2014-11-29 22:32

to badanie podobno się robi na jakieś 4 tyg przed planowanym terminem porodu aby właśnie wykluczyć paciorkowca lub w porę działać i jest to wymagane przy porodzie sn. Ja nie miałam bo po pierwsze planowana cesarka a po drugie za wcześnie urodziłam ;)

2014-11-29 20:34

Badanie GBS bo pewnie o takie chodzi wykonuje się zawsze w przypadku kobiet w ciąży. Jest to bardzo ważne badanie które ma na celu zbadanie czy w badanym materiale nie ma paciorkowca. Dla kobiety nie stanowi on problemu ale w przypadku ciąży istnieje ryzyko przedostania się do macicy -( stan zapalny) który może spowodować np. przedwczesny poród. Posiew powinien być pobrany zarówno z pochwy jak i odbytu ponieważ jeżeli paciorkowiec znajduje się w odbycie łatwo może się przenieść do pochwy. W przypadku jeżeli badanie potwierdzi że kobieta jest nosicielem paciorkowca , dostanie kroplówkę z antybiotykiem. Paciorkowiec nie jest przeszkodą do porodu siłami natury a jedynie kobiecie przed lub w trakcie porodu podawana jest kroplówka która ma na celu ochronę noworodka przed zarażeniem i poważnymi komplikacjami. Badanie to jest wymagane w każdym szpitalu i warto je zrobić nawet kontrolnie , nie kosztuje dużo i jest zupełnie bezbolesne .

2014-11-29 20:17

Ja nic takiego nie miałam zrobionego i nie kojarze w ogóle żeby któraś z moich znajomych czy rodziny miała takie badanie