Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2170 Wątki)

Bardzo bym chciała rodzić w wodzie

Data utworzenia : 2014-10-09 19:41 | Ostatni komentarz 2021-04-15 08:55

justyna050

4425 Odsłony
39 Komentarze

Witam, jestem w ciąży i myślę o porodzie w wodzie. Woda koi mi ból. I dlatego pisze jak się dowiedzieć czy w szpitalu jest taka możliwość? i czy to coś kosztuje?

2014-10-10 21:57

Justyna myślę że dobrym rozwiązaniem będzie jeżeli zdecydujesz się odwiedzić kilka szpitali w Twojej okolicy i sprawdzić panujące tam warunki. W większości można zwiedzić porodówkę zanim ostatecznie wybierze się dany szpital. Pewnie nie we wszystkich mają wannę i nie zawsze na dyżurze jest położna, która taki poród może odebrać. Położne też muszą być specjalnie do tego szkolone. Ja też chciałam rodzić w wodzie a jak przyszło co do czego to akurat sala z wanną była zajęta przez inną pacjentkę więc nie wyszło.

2014-10-10 18:58

No tak, tak:) ale o dziwo wanna też tego nie gwarantuję a można się tylko zdenerwować..

2014-10-10 18:49

K. Czerska ale też zawsze warto popytać, bo zawsze jest większe prawdopodobieństwo, że uda nam się rodzić w wodzie w szpitalu, w którym jest wanna, niż w szpitalu, w którym jej nie ma.

2014-10-10 18:34

To też nic nie da o oficjalnie to można a jak przyjdzie co do czego to klops..

2014-10-10 16:16

Najlepiej zrobisz jak zapytasz się w szpitalu czy jest taka opcja. Bo wiem, że to też różnie wygląda, jeden szpital może mieć taką możliwość, a inny nie.

2014-10-10 12:40

Zapytaj się lekarza, który prowadzi twoją ciażę. Może on akurat pracuje w szpitalu, gdzie takie porody są wykonywane. Albo na własna rękę podzwoń po szpitalach w swojej okolicy. Ogólnie u nas w Polsce jeszcze rzadkością sa takie porody, ale są szpitale, w których można w ten sposób rodzić. Jednak nie każda kobieta może rodzić w wodzie. Nie można, gdy kobieta ma zbyt wysokie ciśnienie krwi, ciężką niedokrwistością. Nie można, gdy lekarz stwierdzi nieprawidłowe położenia płodu, krwawienia, łożysko przodujące. Gdy dziecko jest zbyt duże., albo poród jest przedwczesny.

2014-10-10 09:48

Mój lekarz też mnie zapewniał, że nie będzie problemu..a położne swoje. Tutaj trzeba się dogadać z położna a nie lekarzem.

2014-10-10 09:06

Dziękuję za podpowiedzi macie racje spytam się mojego lekarza prowadzącego gdyż on pracuje w tym szpitalu