Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2169 Wątki)

problemy po porodzie.

Data utworzenia : 2014-10-08 12:24 | Ostatni komentarz 2014-10-18 21:51

D.Sypianska

6981 Odsłony
51 Komentarze

Witam drogie mamy! Mam problem ponieważ jestem po porodzie 5 miesięcy i strasznie boję się chodzić do ginekologa po cesarce. Byłam raz na kontroli (badanie bolało) okazało się, ze mam nadzerke oraz wywiniecie błony macicy. Jak usłyszałam co lekarz będzie mi robił na następnej wizycie to nie poszłam. Od niedawna boli mnie brzuch. Czy może któraś miała podobną sytuację i opowie co miała robione i czy boli? Bo strasznie się boję pójść do lekarza. Chodź wiem,że powinnam.

2014-10-11 19:04

Ten akurat ma bardzo dobra opine. Prowadził moją cała ciążę,mam do niego zaufanie.

2014-10-11 15:32

No nie możesz nie robić nic. Idź do innrgo lekarza na konsultację ale idź. Nie ignoruj takich zmian bo nie monitorowane i nie leczone mogą być bardzo groźne...

2014-10-11 14:23

może skonsultuj sie z jakims innym - na wszselki wypadek

2014-10-11 13:40

"Przestrzegamy wszystkie kobiety, u których w trakcie rutynowej wizyty, bez wykonania kolposkopii została wykryta tzw. nadżerka szyjki macicy i badający ginekolog zaproponował jej leczenie przy użyciu lasera, fotokoagulacji lub krioterapii (zamrażania) lub innych metod chemicznych. W większości przypadków rozpoznanie nadżerki szyjki macicy jest błędne i dotyczy w rzeczywistości normalnego stanu szyjki macicy, jakim jest obecność tzw. nadżerki rzekomej, która we wspołczesnej prawidłowej nomenklaturze medycznej nosi nazwę ektopii gruczołowej i jest stanem fizjologicznym. Ektopia gruczołowa czyli to co niedokształcieni lub nieuczciwi lekarze nazywają nadżerką szyjki macicy wg wszystkich towarzystw naukowych na świecie zajmujących się problematyką patofizjologii szyjki macicy, jeśli nie towarzyszą temu stanowi nawracające stany zapalne lub nadmierne wydzielanie śluzu utrudniające utrzymanie codziennej higieny nie wymaga jakiegokolwiek leczenia, a stosowane metody mogą tylko niepotrzebnie traumatyzować niepotrzebnie szyjkę i narażać kobiety na całkowicie niepotrzebną ingerencję medyczną." http://www.ludwinludwin.pl/subpage,page,zabiegi,sub,115 Co zrobisz to już Twój wybór, ale niech lekarz przeprowadzi badania...

2014-10-11 13:37

Dziewczyny,teraz już mam namieszane w głowie. Co zrobić? Zgodzić się na wypalanie czy nie?

2014-10-10 19:52

http://www.ludwinludwin.pl/subpage,page,zabiegi,sub,115 Zapraszam do lektury w takim razie:) "Skoro w krajach zachodnich (np w Niemczech,Irlandii) i USA nie usuwa się nadżerki traktujac ja jako normalny stan,a u nas lekarza usuwają (strasząc rakiem) to czemu my jesteśmy na szarym końcu jeśli chodzi o umieralność na raka?? powinno byc na odwrót...w końcu tam zostawiją nadżerki...u nas usuwają..... o co chodzi?????" "e jak lekarze nas nastraszą to my idziemy usuwac "te nadżerki" prywatnie a prawda jest taka że to co lekarze określają mianem nadżerki może byc stanem fizjologicznym lub już przedrakowym lub nawet stadium raka....jelsi potraktujesz raka laserem, prądem czy kwasem to efekt będzie taki że zamiast usunąc komórki rakowe spowodujesz jedynie rozprzestrzenienie ich..... po pierwsze cytologia co rok, po drugie jesli na szyjce macicy pojawia się coś co lekarz określa mianem" nadżerki" to dokładnie należy to zbadac w badaniu kolposkopowym z zabarwieniem jodem....dopiero wtedy jeśli zmiana jest podejrzana badanie histopatologiczne i ewentualne działania radykalne"

2014-10-10 19:40

Nie czytałam jeszcze by nadżerka była normalnym stanem fizjologicznym,nawet ta po ciąży może jeszcze mało czytałam:)Chociaz nawet w artykule ,kóry podałas wczoraj pisze cutuje :Nadżerka to jedna z najczęstszych patologii ginekologicznych wieku rozrodczego, która nie musi dawać objawów.... Oczywiście przyznaje rację,że lekarze jeżeli to mozliwe powinni pierwsze zastosować leczenie ,lub jeżeli zmiana jest malutka obserwować ja a dopiero później w razie konieczności kierować na zabiegi:)

2014-10-10 19:23

Nadżerka w stanach przednowotworowych - to jest stan patologiczny i nawet tego nie leczy się poprzez wypalanie.. Tutaj mówimy o nadżerce po ciąży... Podstawą jest zdiagnozowanie takiej zmiany a nie wypalanie na wszelki wypadek..a lekarze w PL lubią wszystko robić na zapas niestety. http://dembnicki.pl/poradnik/nadzerka http://www.kolposkopia.com/nadzerka_mity_legendy_i_cala_prawda.html