Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2169 Wątki)

problemy po porodzie.

Data utworzenia : 2014-10-08 12:24 | Ostatni komentarz 2014-10-18 21:51

D.Sypianska

6978 Odsłony
51 Komentarze

Witam drogie mamy! Mam problem ponieważ jestem po porodzie 5 miesięcy i strasznie boję się chodzić do ginekologa po cesarce. Byłam raz na kontroli (badanie bolało) okazało się, ze mam nadzerke oraz wywiniecie błony macicy. Jak usłyszałam co lekarz będzie mi robił na następnej wizycie to nie poszłam. Od niedawna boli mnie brzuch. Czy może któraś miała podobną sytuację i opowie co miała robione i czy boli? Bo strasznie się boję pójść do lekarza. Chodź wiem,że powinnam.

2014-10-18 21:51

Z każdym takim problemem zawsze kieruje dziewczyny z forum prosto do lekarza i Ciebie również do tego zachęcam. Internet to kopalnia wiedzy ale nigdy nie zastąpi namacalnej wizyty u lekarza - szczególnie u ginekologa. Myślę, że nie masz co się obawiać i o zdrowie warto dbać, m.in. dla dziecka, które jest już na świecie - będąc chorą, żle się czując ciężej Nam zająć się dzieckiem niż będąc w pełni sił; ) Jeżeli masz możliwość poddać się zabiegom (jeżeli są jednak konieczne) jak najbardziej bym się zdecydowała i nie obawiała wizyty u lekarza - zdrowie jest najważniejsze; ) Korzystaj z możliwości pójścia do ginekologa, bo uwierz, nie wszędzie miałabyś taką możliwość a mimo, iż badania nie zawsze są przyjemne czy bezbolesne a wstydliwe to warto zadbać o swoją kobiecość; )

2014-10-18 09:50

Teraz 22 idę jeszcze na badania. Po badaniach wszystko co mi lekarz powiedział napiszę.

2014-10-18 09:30

W tresci pan wypowiedzi jest wiele niescislosci. Po pierwsze ogladanie szyjki macicy za pomoca specjalistycznego sprzetu i preparatow to nie kolonoskopia tylko kolposkopia. Czy nadzerka stwierdzona przez lekarza jest prawdziwa czy rzekoma ? bo rzekoma to właśnie wywiniecie nablonka i nie wymaga przysłowiowego wypalania. Prosze podac wiecej informacji a chetnie doradze w tym temacie. Co nie zmiania faktu ze kazda kobieta powinna kontrolowac stan swojego zdrowia miedzy innymi u lekarza ginekologa. A w przypadku strachu przed danym lekarzem zawsze mozna go bezplatnie zmienic.

2014-10-12 17:58

Dziękuję Zosiu :)

2014-10-12 15:22

Uważam, ze do ginekologa trzeba chodzić i to częściej niż raz w roku, ale do takiego który jest wykształcony i ma pojecie o zmianach jakie zaszły w medycynie.. usg? przecież to nie ocenia stanu szyjki macicy? badanie moczu i krwi? rozumiem, ze padanie ogólne? Nadżerek sie nie wypala..masakra Walka z wiatrakami..

2014-10-12 08:37

Skoro przyłożył się do badań i nie mówił nic na oko to raczej nie powinnaś mieć już wątpliwości. Ja jednak zachęcam Cię do wizyty i rozmowy z lekarzem przed zabiegiem. Niech wszystko wyjaśni i ze spokojnym sumieniem zdecydujesz, ale nie odwlekaj już tej wizyty!!! Trzymam kciuki

2014-10-12 08:22

Zrobił usg dopochwowe, cytologie i skierował na badania moczu i krwi. Gdy dostał wyniki stwierdził że trzeba ją wypalić.

2014-10-11 19:10

a czy wykonał kolonoskopie? Czy tylko zajrzał i powiedział, ze jest nadżerka i trzeba ją wypalić?