Ciąża i poród (1670 Wątki)

Rola DHA w diecie kobiet ciężarnych i karmiących piersią

Data utworzenia : 2014-10-04 12:22 | Ostatni komentarz 2017-04-18 12:48

Redakcja LOVI

4595 Odsłony
36 Komentarze

Przyszła mama powinna o siebie dbać i dostarczać wszystkich niezbędnych dla swojego zdrowia i rozwoju maluszka w jej brzuchu składników odżywczych. Przeczytaj o roli DHA w rozwoju płodu i dobrostanie kobiety w ciąży.

2014-10-04 13:53

agrafka po ciąży kwasy DHA też są bardzo ważne jeśli karmisz piersią, szczególnie w tych pierwszych trzech miesiącach - niektórzy ten okres noworodkowy nazywają VI trymestrem.

2014-10-04 12:54

U mnie ciężko było dobrać jakieś witaminy,bo tak czy inaczej włosy okropnie wypadały i paznokcie sie łamały.. w sumie tak to czułam sie po nich ok..jednak w 3 miesiacu ciąży przestawiłam sie właśnie na te z DHA i jestem bardzo zadowolona.. przede wszystkim właśnie ich funkcja do mnie przemówiła,a poza tym były rewelacyjne,do teraz mam silne włosy i paznokcie.. ale ogólnie wlasnie zostałam przy nich dlatego,że ponoć są lepsze i miały ogromnie dobry wpływ na rozwój dziecka w moim brzuszku :)

2014-10-04 12:33

Bardzo fajny artykuł. Ile ja się musiałam namęczyć, żeby dobrać sobie odpowiednie witaminy w tych ostatnich tygodniach ciąży. wszystkie, które kupowałam były od razu do wyrzucenia, bo zaraz po nich wymiotowałam. Lekarz doradził mi żeby kupić takie, które rozpuszcza się na wodę i pije. Dopiero to mi pomogło. także ja musiałam bardzo zwracać uwagę na to żeby jesć produkty bogate w witaminy. Oczywiście takie z kwasem DHA też zakupiłam, ale musiałam odstawić. Wykorzystałam je po ciąży.

2014-10-04 12:23

Tak zgadzam się z tym co jest tu napisane ja przyjmowałam w ciąży i nadal przyjmuję kwasy DHA i uważam że robie słusznie choć słyszałam na ten temat różne opinie to i tak robie swoje.