Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2184 Wątki)

9 zalet porodu drogami natury

Data utworzenia : 2014-10-02 11:32 | Ostatni komentarz 2016-03-03 09:51

Redakcja LOVI

25621 Odsłony
340 Komentarze

Zdarza się, że kobiety decydują się na poród poprzez cesarskie cięcie „na życzenie”, czyli bez wyraźnych wskazań medycznych. Często obawiają się bólu i stresu związanych z porodem drogami natury. Przekonujemy, że naturalny sposób przyjścia dziecka na świat ma wiele zalet nie do przecenienia tak dla malucha, jak i dla mamy.

2016-02-16 23:02

Adamos naturalnie rodziłas ??? Mogę zapytac jak długo rodziłas? Ja miałam taki masaż wykonywany ok godziny 13 I 15.00 ok 16 dostałam oksytocyne i o 20.43 urodziłam synka ... pierwszy raz miałam taki masaż wiec nie wiedzialam co mnie czeka ale dosyć bolesne doznanie.

2016-02-16 21:16

Ja przed operacją poglebilam swoją wiarę, modląc się o nie potwierdzenie diagnozy lekarzy i wyjście z tego cało. Modlilam się aby diagnoza nowotworu się nie potwierdziła i mogłam jeszcze mieć dziecko i stał się cud.

2016-02-16 20:18

Wiara to drażliwy temat. Ja osobiście szanuję wiarę innych dopóki nie narzuca mi się tej wiary. Wierzę bardzo mocno w Boga ale nie koniecznie w Kościół... A ponoć tak się nie da...

2016-02-16 19:09

J też miałam wykonywany masaż szyjki, okropny ból, ale do zniesienia, poród jeszcze bardziej bolesny. A co do wiary....jestem osobą wierzącą, mniej praktykującą, bo teraz z maluchami do kościoła nie chodzę. Ale mi tez czasem w sytuacjach ciężkich modlitwa pomaga.

2016-02-16 18:14

Bławatkowa2015 bardzo fajnie, że nie wstydzisz się religii i że głośno o tym piszesz, ja też się pod tym podpisuje i wierzę, że bardzo dużo Bóg nam pomaga dzięki modlitwie. Religia jest delikatnym tematem dlatego jak o tym nie wspominałam, ale ciągnąć temat dołączam się w 100% do Bławatkowej i mogę Ci kochana napisać, że u nas jest podobnie. W ogóle jak czytam Twoje wypowiedzi to tak jakbym czytała też o sobie :-)))) mamy bardzo podobne myślenie na różne tematy :-)))) Ja pochodzę z religijnej rodziny, zostałam tego nauczona i bardzo się z tego cieszę będe się starała też tak wychować dzieci. Nawet jak któraś nie jest wierząca to zawsze warto spróbować i prosić o pomoc ;-) a tym bardziej w takiej chwili jak poród. Ale faktycznie coś w tym jest,ze wiara pomaga, czuje się taki spokój. Ja tam miałam z drugim porodem, bo jakby nie było to mój drugi poród był jednak ryzykowny. Cesarka 2,5 roku temu, blizna grubości 2,2mm i to tez nie jest wiadomo w 100% a poniżej 2mm nie pozwalają rodzić naturalnie a dziecko duże. Jakby nie było ryzykowałam, pytali się mnie chyba ze 4 razy czy na pewno chce rodzić naturalnie, dopingowali mnie, ale widziałam, ze sami się boją, podpisywałam jakieś dokumenty, ze chce rodzić dokumenty że zgadzam się na poród naturalny (przecież nie będę czytać....) i ja czułam, że wszystko będzie dobrze i było dobrze.

2016-02-16 15:17

Wierząca jestem więc i przy obu ciazach była modlitwa o zdrowie maluszka w Kościele również modliłam się o łagodny i bez komplikacji poród. Modlitwa bardzo pomaga.

2016-02-16 14:43

Ja miałam dwie, bo u mnie trwało to tak długo, że zmiana była na oddziele. Pierwsza niezbyt uprzejma, ale druga do ręki przyłóż, od razu z nią urodziłam, taka bratnia dusza :)

2016-02-16 14:39

Jak ktoś jest wierzący to czemu nie ;-) Każda metoda jest dobra by się odstresować przed porodem :) I fakt, jesli się ma dobrą położną, która dba o rodzącą , to poród naturalny się naprawdę wydaje lepszy niż cc.