Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2170 Wątki)

Ciepłe oklady

Data utworzenia : 2014-09-05 12:06 | Ostatni komentarz 2021-04-14 12:19

SamantKa

18233 Odsłony
15 Komentarze

Czy w ciąży można stosować ciepłe okłady na brzuch? Mam problemy z pęcherzem i bolesna blizna, po poprzedniej cesarce - wyczytałam, że mogę na te przypadłości stosować miejscowe, ciepłe okłady z termoforu czy chocby ręcznika nasączonego gorąca woda, jednakże - czy aby na pewno mogę takiego okłady robić w ciąży? Ciepłe kąpiele nie są wskazane, bo mogą przyspieszyć akcje porodowa i jestem w kropce - stosować czy nie?

2021-04-14 12:19

Ja z takimi okladami to bym uważała mysle ze mogą przyspieszyc porod ale chyba najlepiej zapytac lekarza moze on poprostu zapisze cos na ten pęcherz zamiast okladow

2014-10-21 11:25

pytałam się o takie okłady położnej to równiez nie zalecała . Ja osobiście nie stosowalam i gorących kapieli tez unikam.

2014-10-21 09:55

Kregoslup niestety tez odpada. Lepiej stosowac cwiczenia na kregoslup, odciazac, duzo odpoczywac. Zerknij na youtube sa cwiczenia dla ciezarnych na kregoslup. Cwiczenia przyniosa tez lepszy skutek niz oklady, jesli oczywiscie bedziesz je wykonywala systematycznie;)

2014-10-21 09:23

Dokładnie tak jak pisze Aniami. Nie ważne co sobie "podgrzewasz" ma to wpływ na naczynia krwionośne..

2014-10-20 23:46

Pytałam się o okłady na brzuch a co z kręgosłupem? Strasznie boli mnie kręgosłup od rozchodzących się bioder - czy mogę więc w tym miejscu przykładać sobie termofor?

2014-09-08 10:08

Nie powinno sie stosowac cieplych okladow, tak samo jak goracych dlugich kapieli w ciazy. Ma to zwiazek z tym, ze gdy przykaldasz cos cieplego to naczynia krwionosne w skorze rozszerzaja sie pod wplywem ciepla a w tym samym czasie zwezaja sie te naczynia w glebszych tkankach co moze spowodowac niedotlenienie dziecka.

2014-09-06 21:57

Moja położna powiedziała, że ciepłe ale nie gorące można na kilka minut przykładać. Porównała to do przytknięcia kubka z ciepłą herbatą... Oczywiście nie gorących tylko ciepłych - myślę, że coś podobnego do wody do kąpieli dla maluszka... I wiem, że napewno można stosować (jeśli ciąża przebiega prawidłowo) lampę Bioptron. Jeśli Twoje dolegliwości są częstsze SamantKa to popytaj w przychodniach lub ośrodkach rehabilitacyjnych, ewentualnie może ma ktoś ze znajomych. Jest to lampa służąca do leczenia światłem - ja podczas ciąży pytałam lekarza kilkakrotnie i powiedział, ze można, wiec stosowałam. Na blizny jest rewelacyjna - pomaga powierzchniowo jak i na głębsze tkanki - regeneruje i wspomaga proces gojenia. Powinna pomóc na opisywane dolegliwości.

2014-09-06 18:45

Wiec rezygnuje z robienia okładów.. Tak myślałam, że się nie powinno i wolałam się upewnić - w internecie to czasem na takie głupoty można trafić..: // Magdalenamsl ja właśnie miałam wszystko na szybko zrobione - niestety i widać to chociażby po zewnętrznej bliźnie i aż boję się myśleć jak to wygląda w środku..: ( Dowiem się pewnie jak będę w Pl jaki jest stan blizny i.. liczę na cc, bo właśnie wiem, że cięcie jest w tym samym miejscu i stara blizna jest wycinana. W planowanym cc brak pośpiechu jest największym plusem, bo operacja przebiega w spokoju i bez nerwów o stan dziecka oraz matki..