Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2183 Wątki)

Suplementy diety w ciąży

Data utworzenia : 2014-08-01 12:32 | Ostatni komentarz 2022-01-05 21:38

Redakcja LOVI

33802 Odsłony
435 Komentarze

Uzgodniłaś z lekarzem prowadzącym wspomaganie diety suplementacją witamin i minerałów, a teraz stoisz przed apteczną półką z preparatami dla przyszłych mam i zastanawiasz się, który z nich będzie najlepszy. Przeczytaj, które z witamin i minerałów są niezbędne dla kobiet w ciąży i w jakich ilościach.

2014-08-01 22:49

Ja teoretycznie brałam matruelle. Teoretycznie, bo wymiotowałam po nim nawet w 8 mcu i lekarz kazał mi odstawić, bo swierdził, że to więcej szkody niż pożytku przyniesie

2014-08-01 20:39

Ja przed ciążą, czyli całe planowanie - staranie długości 5 miesięcy, brałam kwas foliowy. Potem jak już z testu wyszło że jestem w ciąży, ale jeszcze przed wizytą u lekarza, brałam kwas foliowy i centrum Materna, bo tak mi poleciła farmaceutka (chyba dlatego że to najdroższy z suplementów... ;). Potem od wizyty u lekarza do połowy 5 miesiąca, brałam folik i prenatal DHA ( to ten z samym kwasem, bez witamin). Potem od 5-7 miesiąc prenatal vitaminer +DHA. A teraz mam do tego dołożone dodatkowe żelazo i witaminę D. A reasumując - słuchałam lekarza :) który na podstawie badań krwi, decydował. A z takich śmiesznych historyjek, to słyszałam że po Maternie się rodzi "Manna" czyli bardzo duże dzieci i chyba coś w tym jest, bo b wśród moich znajomych po Maternie się po rodziły dzieci 4600, 4700 i więcej ;)

2014-08-01 19:42

Samantaka ja mam też ten Vita miner jak Patrycja. Ja nadal go biorę ponieważ karmię piersią. Te witaminy powinnaś brać do końca ciąży lub do zakończenia karmienia piersią jeśli go planujesz.

2014-08-01 18:02

Ja brałam tylko przez tydzień kwas foliowy natomiast innych wit nie zażywałam

2014-08-01 16:41

Samantka w Vita-miner prenatal + DHA jest kwas foliowy-400 jednostek. Preparat ten jest przeznaczony dla kobiet planujacych ciaze, bedacych w ciazy i karmiacych wiec mysle ze mozesz brac smiało do konca ciazy ;-)

2014-08-01 15:31

ja brałam 'Pregna plus' jest już w nich kwas foliowy 400 jednostek i kwasy omega ale nie ma Magnezu i brałąm to od początku do końca i jeszcze przez okres karmienia bo to dla kobiet w ciążyi krmiących ...

2014-08-01 14:49

A mogly byście zajrzeć do Waszych witamin i napisać mi czy jest w nich już kwas foliowy a jeżeli tak to w jakiej dawce? W pierwszej ciąży kwas brałam na początku potem również Vitaminer Prenatal, bo cena była przystępna - ja te 1.5 roku temu kupowałam go za 10 zł ; )) Teraz mam kompleks witamin juz z kwasem foliowym w ilości 400 jednostek, cztli tyle ile powinnam teraz brać. Brałam sam kwas z witaminami B również jeszcze przed ciążą. Ale mam jedno pytanie do Was - czy taki kompleks z kwasem myślicie, że mogę brać cały czas do końca ciąży?

2014-08-01 13:16

Ja przyjmowałam kwas foliowy i też wita miner prenatal. W sumie to nadal go jem bo karmię piersią.