Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2169 Wątki)

Suplementy diety w ciąży

Data utworzenia : 2014-08-01 12:32 | Ostatni komentarz 2022-01-05 21:38

Redakcja LOVI

33702 Odsłony
435 Komentarze

Uzgodniłaś z lekarzem prowadzącym wspomaganie diety suplementacją witamin i minerałów, a teraz stoisz przed apteczną półką z preparatami dla przyszłych mam i zastanawiasz się, który z nich będzie najlepszy. Przeczytaj, które z witamin i minerałów są niezbędne dla kobiet w ciąży i w jakich ilościach.

2021-11-29 12:04

Chyba najbardziej znana strona ;) tez tam zaglądałam nie raz ;) fajnie ze są takie strony

2021-11-29 11:33

Polecam stronę pan tabletka ;) tam fajne porównania co do suplementów - sama brałam dwa różne i byłam zadowolona 

2019-06-07 15:32

Ja miałam mama dha premium i to nie tylko w ciąży, ale też w czasie karmienia piersią. W tej samej dawce brałam, czyli z rana dwie tabletki. Wyniki zawsze miałam dobre, więc w ciąży nic sie nie zmieniło, ale sam lekarz prowadzący chwalił mnie, że biorę nie tylko kwas foliowy, ale też np. witaminę D, która jest w tych tabletkach.

2017-12-14 15:00

Ja zażywałam witaminy dla kobiet w ciąży firmy Solgar. Podobno suplementy tej firmy mają bardzo duża przyswajalnosc. Niestety w ich składzie nie znalazłam DHA więc w drugim trymestrze przerzucilam się na Pregna Set. Oczywiście magne B6 do tego i żuravit żeby zakwasic mocz

2017-12-14 14:59

wiadomo że dieta dietą i każdy lekarz radzi aby jeść dużo owoców i warzyw ;) dobrze pełno wartościowo się odżywiać ,ale czasem i to nie wystarcza. Ja stosuje falvit mama i jestem zadowolona , na początku brałam też folik . dodatkowo na skurczę biorę magnez i żelazo co dwa dni bo mam anemie na pograniczu.

2017-12-14 14:49

Ja zażuwałam femibion natal 1 i 2 i polecam, nigdy nie miałam żadnych niedoborów.

2017-11-11 15:00

Ja jeszcze przed ciążą w ramach przygotowania się do niej otrzymałam od ginekologa zalecenie kupienia sobie Summavit D oraz magne B6. Ma w swoim składzie wit B6. Witamina ta ma ponoć funkcję zapobiegającą nudnościom. U mnie szczerze powiem, że działało, ponieważ kiedy skończył mi się summavit, przez ok. tydzień przyjmowałam inny kwas foliowy. W tym czasie pojawiły się nudności. Przyjmowałam tabletkę dziennie w ciąży jak i 3 miesiące przed.

2017-11-11 13:24

ja w ciąży muszę stosować dietę bogatą w składniki mineralne i dodatkowo jeszcze stosować suplementy, na niedobór żelaza -dicofer, na niedobór magnezu - tabletki musujące, jeszcze wapń do tego dochodzi, dodatkowo trzeba jeszcze pamiętać o odpowiednich porach przyjmowania tych suplementów, bo np magnezu i żelaza łączyć nie wolno.... Zazdroszczę kobietom w ciąży, którym nic nie dolega