Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2184 Wątki)

Prawdy i mity o urodzie i pielęgnacji przyszłej mamy

Data utworzenia : 2014-07-04 12:47 | Ostatni komentarz 2023-06-29 18:38

Redakcja LOVI

23991 Odsłony
397 Komentarze

Ciąża to wyjątkowy okres w życiu kobiety. Ciało się zmienia, wymaga specjalnego traktowania. Jednak nie wszystko, co w tym czasie usłyszysz wśród zaleceń lub nakazów, jest prawdą. Rozprawiamy się z mitami o urodzie i pielęgnacji przyszłej mamy.

2014-07-22 08:57

Ja też dostałam trądziku na twarzy i plecach od początku ciąży, to jest okropne:( Dopiero teraz coś się zaczęło poprawiać, ale nie wiem czy ze względu na siódmy miesiąc czy ze względu na porę roku i większą ilość słońca. Mam nadzieję, że po porodzie cera będzie ładniejsza i już z trądzikiem się pożegnam na amen.

2014-07-21 17:32

U mnie w ciąży cera się pogorszyła i byłam nawet kilka razy u dermatologa ze łzami w oczach bo nie mogłam na siebie w lustrze patrzeć. Mało tego, zawsze wypryski miałam tylko na buzi a w ciąży pojawiły się też na plecach i wyglądałam jak biedronka. Jestem cztery miesiące po porodzie a na plecach nadal mam ślady po tych wypryskach. Cera też dopiero teraz się polepszyła ale zobaczymy jak to dalej z tym będzie. Włosy w ciąży też miałam mocniejsze za to teraz wypadają na potęgę. Czy córka odbiera mamie urodę? Mi babcia powiedziała w ciąży i po ciąży że córka zabrała mi urodę ale po ciąży już wróciłam do siebie ;) Rozstępy wyszły mi miesiąc po porodzie ale tylko na pośladkach i walczę z nimi i już jest lepiej mimo iż moja mama była trzy razy w ciąży i nawet jednego rozstępu nie ma. Do dentysty też chodziłam w ciąży co miesiąc a teraz zaczyna mi po ciąży wychodzić próchnica:(

2014-07-14 18:54

Gudrum- faktycznie rozstępy mogą być uwarunkowane genetycznie. Nie martw się tym, wiekszkosc kobiet boryka sie z tym problemem;-) Dla naszego dziecka jestesmy w stanie wiele zniesc;-) Bardzo dobrze ze stosujesz specyfiki na zmniejszajace rozstepy, powinny pomoc;-)

2014-07-14 13:09

One po jakims czasie moga jescze sie zmniejszyć, a i tak dobrze ze nie masz duzo rozstepow

2014-07-13 21:48

U mnie cera w ciąży może nie była piękniejsza, ale na pewno mniej problematyczna. Jakieś drobne problemy były, aczkolwiek było dużo mniej drobnych wyprysków niż wcześniej. Włosy ładniejsze też nie były, nic w ogóle się nie zmieniają. I u mnie też dużo osób, od samego początku mówiło, że będzie chłopak, bo wyładniałam. I się sprawdziło. Więc może i mit, ale jednak dosyć często się sprawdza, u kilku koleżanek też tak się posprawdzało. Temat rozstępów - to trudny temat w mojej rodzinie, bo i mama i babcia miały bardzo duże rozstępy po porodach. Więc od początku mam mnie wspierała, że może być różnie, że bywa, ale bym się smarowała odpowiednimi preparatami. Stosowałam odpowiednie kosmetyki systematycznie, gdzie systematyczność nie jest moją mocną stroną. I do 41 tygodnia ciąży ŻADNE rozstępy się nie pojawiły. Do momentu kiedy zostałam skierowana przez lekarza prowadzącego ciążę do szpitala. W szpitalu na oddziale co 2-3 godzinny miałam wykonywane ktg, w związku z tym smarowanie się kremami przeciwko rozstępom nie udawało się. I na kolejny dzień już pierwszy rozstęp się pojawił. A już się cieszyłam, że mnie te geny ominęły. Mam jednak dużo mniej rozstępów niż moja rodzicielka. Teraz stosuje specyfiki zmniejszające troszkę te nitki rozstępów. Ale i tak uważam, że jest nieźle .

2014-07-13 20:42

No wlasnien nie wolno miec zepsutych zebow bo ich ból to nie sa jedyne konsekwencje. Juz lepiej jest je wyrwac

2014-07-13 12:47

Tak dokładnie. zresztą nawet poza ciążą posute zęby mogą stać się przyczyną wielu powaznych chorób min. serca... tego tematu nie można bagatelizowac nigdy!

2014-07-13 12:43

Didisia masz racje;-) Powinno się kontrolowac zeby w ciazy co najmniej jeden raz na trymestr. W czasie ciąży mialam oczyszczane ubytki i wypelnienia, usuwany kamień i osad. Czytalam ze grozne ubytki i infekcje jamy ustnej w czasie ciąży mogą drogą krwionośną przenosić sie do macicy i moze doprowadzic to do zakzenia wewnatrzmacicznego i przedwczesnego porodu.