Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2183 Wątki)

Prawdy i mity o urodzie i pielęgnacji przyszłej mamy

Data utworzenia : 2014-07-04 12:47 | Ostatni komentarz 2023-06-29 18:38

Redakcja LOVI

23982 Odsłony
397 Komentarze

Ciąża to wyjątkowy okres w życiu kobiety. Ciało się zmienia, wymaga specjalnego traktowania. Jednak nie wszystko, co w tym czasie usłyszysz wśród zaleceń lub nakazów, jest prawdą. Rozprawiamy się z mitami o urodzie i pielęgnacji przyszłej mamy.

2014-07-27 07:20

He he niby glupi przesąd, a ja się powstrzymuję ;p ale to chyba bardziej z lenistwa ze nie chce mi się iść do fryzjera.. a dlugość mioch włosów już jest uciązliwa..

2014-07-27 01:19

Moja przesądna koleżanka: nie wolno obcinać włosów w ciąży bo dziecko będzie miało krotki rozum... :D porażka co ludzie wymyślają. :p

2014-07-22 16:48

no ja mam nadzieję że nie wyłysieję :) Ale i tak boję się tego procesu ich gubienia.

2014-07-22 14:00

O no widzisz! sposób jest :)

2014-07-22 11:57

Didisia zgadzam sie z Toba odnosnie wypadania wlosów. Moja kolezanka fryzjerka zaproponowała mi ze jak wypadna mi garsciami wlosy po porodzie to pozyczy mi perukę albo doczepi mi włosy hehe;-) Takze jakby co to jakies alternatywy sa hehe;-)

2014-07-22 10:37

po prostu wypadają włosy, które miały wypaść podczas ciąży, ale hormony spowodowały jakby powstrzymanie tego procesu. Nie bójta nie wyłysiejecie ;p

2014-07-22 10:31

Gosia z tymi włosami to prawda. Trzy miesiące po ciąży bałam się, że zostanę łysa.

2014-07-22 10:05

Mi w ciąży zdecydowanie poprawiły się włosy, tzn. Przestały prawie całkowicie wypadać. Podobno to kwestia hormonu, że nawet ta ilość która wypaść powinna - nie wypada. Za to słyszałam że po ciąży wszystkie one zaczynają wypadać na raz... aż się boję :( poprawiła mi też zdecydowanie cera, a włosy na nogach czy w innych niepożądanych miejscach rosną 10x wolniej :) do tej pory odpukać, nie zrobiły mi się jeszcze rozstępy,ale słyszałam że potrafią i dzień przed porodem nagle wyjść całym stadkiem, więc jeszcze się nie cieszę. U dentysty byłam też w ciąży, bo bardzo krwawiły mi dziąsła. Zalecił suplementację żelaza i zmianę pasty i jest lepiej. Bardzo się boję o zęby, bo mojej mamie po ciąży ze mną zaczęły wypadać na potęgę :(