Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2182 Wątki)

Ból krocza w ciąży

Data utworzenia : 2014-06-06 12:42 | Ostatni komentarz 2021-01-19 18:01

Konto usunięte

15904 Odsłony
50 Komentarze

Hej dziewczyny, obecnie jestem w 7 miesiacu ciąży trojaczej i odczuwam po wchodzeniu na schody dość silny ból krocza. Mój ginekolog powiedział,że to normalne,ale ten ból jest straszny i uziemia mnie w domu na jakieś dwa dni...Miałyście tak?jak sobie z tym radzić?

2021-01-19 18:01

Miałam w każdej ciąży ale nic mi nie pomagało , lekarz mówił oczywiście że jak urodzę to przejdzie

2020-12-27 18:43

Teraz przeważnie lekarze są ostrożni nic nie bagatelizują 

2020-12-27 12:53 | Post edytowany:2020-12-27 13:52

Z tego co przeczytałam ból krocza w ciąży może mieć różne znaczenie w zależności od trymestru ciąży, ale wśród metod wymienia się:

 

  • Wykonywanie ćwiczeń mięśni dna miednicy pod kontrolą USG . Nauka ćwiczeń mięśni dna miednicy przy użyciu USG pozwoli na prawidłowy trening mięśni dna miednicy. Niestety wiele kobiet w ciąży ćwiczy niewłaściwe mięśnie co może nawet pogłębić istniejące dolegliwości. Napnij mięśnie dna miednicy, jakbyś próbował uniknąć oddawania moczu, przytrzymaj przez 10 sekund, a następnie zwolnij. Powtarzaj 10 razy co najmniej dwa razy dziennie. Może to również pomóc wzmocnić mięśnie, których ciało używa do wypychania dziecka w czasie porodu. Wykonaj kilka ćwiczeń miednicy, takich jak przechylanie i przewracanie miednicy.

 

  • Pozostawanie aktywnym podczas ciąży . Nawet ćwiczenia o niskiej intensywności, takie jak chodzenie, mogą pomóc wzmocnić mięśnie i promować dobrą postawę. Może to złagodzić ból krocza i ucisk oraz wzmocnić mięśnie miednicy. Jeśli regularnie ćwiczyłaś przed zajściem w ciążę, nie przestawaj. W razie potrzeby modyfikuj , ale konsekwentnie ćwicz. Jeśli nie masz pewności, jak zmodyfikować swoje treningi, zapytaj położnika lub swojego fizjoterapeutę uroginekologicznego.

 

  • Picie dużej ilości wody . Pozostań nawodnioną, szczególnie po treningu i podczas upałów. Może to pomóc w zapobieganiu zaparciom, które w przeciwnym razie mogłyby prowadzić do bólu w obrębie krocza.

 

  • Skorzystanie z masażu prenatalnego 

Kojąca kąpiel z ciepłą wodą (nie gorącą). 

 

Unikanie gwałtownych ruchów. 

 

Źródło:  Ból krocza w ciąży

2020-10-10 13:55

Eh normalne... Normalne jest to że kobieta jest w ciąży a nie facet. 

Trojaczki ale pięknie dużo siły dla Ciebie. 

A jak coś niepokoi pamiętajcie mamy też położne one też dużo widzą i mają duża wiedzę więc mogą coś zasugerować polecić pomoc. 

2020-10-09 14:18

Wszystko zależy od lekarza jeden powie , żeby się nie przejmować , że to normalne a inny będzie szukał przyczyny , na szczęście mój lekarz zazwyczaj nie bagatelizuje tego co mówię . 

Też jestem zadnia że w ciąży można odpuścić sobie nie które rzeczy . Jeszcze przyjdzie czas na te rzeczy z których musimy zrezygnować. 

2020-10-06 23:46

To jest bardzo duże ryzyko wiec lekarz woli położyć pacjentkę w szpitalu niż Ew martwić się i ponosić konsekwencje 

2020-10-06 15:57

Może skonsultuj się z innym lekarzem, albo ponownie spytaj swojego, to długo, jak później przez dwa dni musisz dochodzić do siebie, nawet jeśli normalne to powinny być jakieś sposoby żeby było lepiej. 

Ja nie miałam takich bóli więc nie wiem co może pomóc, może częstszy odpoczynek w miarę możliwości.

 

Mnie w tej ciąży kilka razy bolał brzuch u góry, tak jakby stawał się twardy, też pytałam mojej ginekolog o to i właśnie stwierdziła, że tak może być, bo macica się powiększa i uciska. Ale sama zauważyłam, że mam tak po większym wysiłku, a w zasadzie wystarczy dłuższy spacer i już czuję brzuch, więc po prostu przystopowałam i staram się nie przemęczać, wolę nie kusić losu i odpuścić niektóre sprawy będąc w ciąży.

2020-10-06 15:50

Oj tak nie zawsze ginekolog ma rację nie zna  do końca naszego organizmu wszystkiego nie przeswietli. A z drugiej strony są ginekolodzy zbyt nadgorliwi i z byle powodu kierują do szpitala.