Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2182 Wątki)

Jakie są przeciwskazanie na cesarskie cięcie?

Data utworzenia : 2014-06-03 17:36 | Ostatni komentarz 2021-11-30 17:12

Monika.Napiwodzka

11346 Odsłony
677 Komentarze

Drogie mamusie! Mam łatwe do Was pytanie jakie są najbardziej przeciwskazania do cesarskiego cięcia? Pytam was ponieważ mam wade wzroku (-6 i -7)i to nie mała dla mnie ona jednak jest spora choć wiem że bywaja większe. Moja lekarka mówiła mi że niestety to nie jest wskazanie do cesarki , ale wiem że naturalny poród jest ogromnym wysiłkiem nieraz , a bardzo nie chce żeby mi sie jeszcze ten wzrok pogorszył . Zaświadczenie juz od mojej okulistki mam ale niestety na nim nie napisała ze wada może ulec pogorszeniu i przez słowo "może" już zmienia role .

2021-11-03 09:01

dziewczyny a robicie/robilyscie usg piersi karmiac ? lekarze nie maja z tym problemu?

2021-11-03 08:32

Mój lekarz też zawsze przypomina. Ja musze tylko pamiętać żeby zapisać się na wizytę do niego, a resztę to już on sprawdza kiedy cytologią, przypomina o badaniu piersi itd

2021-11-02 22:01

Ja w sumie sama wyczułam guza w piesiach i miałam wycinany w szpitalu onkologicznym. 

Teraz tylko muszę się kontrolować, ale w trakcie laktacji to nie ma co badać za bardzo. 

Wizyta u ginekologa była jakieś 3 miesiące po porodzie, ale hormonów ginekolog powiedziała, że nie ma co badać jak karmię piersią, bo to nieadekwatne. 

2021-11-02 19:58

U mnie również lekarz pilnuje badań muszę mieć na bieżąco. Ale to dobrze ,bo znaczy,że zdrowie najważniejsze,a lekarz też dba o takie rzeczy. 

2021-11-02 19:43

moja gin to nie wypisze antykoncepcji jak badania nie są na bierząco . Raz w roku cytologia usg piersi i narządów rodnych. Bardzo o to dba 

2021-11-02 18:39

Ja po 2 latach dostałam ochrzan od lekarza ze powinnam badania robić co. Roku 

2021-11-02 15:44

Mała Zołza to super , że udało Ci się ogarnąć temat z lekarzami. 

 

Fajerka dokładnie tak jak mówisz, szkoda, że Nasi Rządzący nie ogarnęli jeszcze tematu...

 

Monia zasuwaj do lekarza prędko.

2021-11-02 09:23

Ja mam zamiast się zbadać tuż po porodzie ,ale nigdy za to nie płaciłam. Zawsze szłam na NFZ,bo u nas był w rodzie rak piersi i narządów rodnych. Czy to ma jakieś właśnie znaczenie przy takich badaniach ? Czy wtedy jakoś genetycznie tym jestem obciążona,bo zawsze mam dobre wyniki,ale nigdy nie wiadomo co się zmieni w krótkim czasie. Jednak teraz dostać się do jakiegoś specjalisty jest bardzo ciężko. Mam pilne skierowania ,a mnie zbywają... Tu do terminu 3 tygodnie,a oni do mnie,że po porodzie mogę przyjść,bo nic nie da konsultacja przed ,a tu wyniki źle i lekarz ginekolog ręce załamuje.