Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2183 Wątki)

Nacięcie krocza podczas porodu

Data utworzenia : 2014-06-02 21:50 | Ostatni komentarz 2019-09-06 18:05

Konto usunięte

90956 Odsłony
1905 Komentarze

Nacięcie krocza, w wielu ośrodkach rutynowy zabieg podczas porodu, budzi wiele kontrowersji. Coraz więcej mówi się o jego negatywnych skutkach dla rodzącej - bólu po porodzie, przy współżyciu. Przeczytaj więcej - mówimy o tym, kiedy jest konieczny, podpowiadamy, jak go uniknąć.

2019-09-06 18:05

magicznypazur no jak mnie "ścisnęło" to myślę że jakby mi kwitek z banku podsuneli to też bym podpisała haha :D z tym że ja byłam w szpitalu już od poprzedniego dnia i taka sytuacja moim zdaniem nie powinna mieć miejsca 

2019-09-06 17:55

Pcheła po części się nie dziwię tych awantur, bo jednak jeśli coś pójdzie źle, a kobieta miała zaznaczone w planie porodu, że miało być inaczej, no to niestety wina personelu medycznego.

 

Patrycja. Niedopytalska czyli jakbym trochę czytała o sobie... Też coś tam podpisywałam, ale co, to już człowiek nie pamięta, a później zdziwienie, że położna, czy lekarz zrobił tak, a tak. Teraz też mam zamiar tego dopilnować i dokładnie przeczytać, na co wyrażam zgodę... Chyba że tak mnie "ściśnie", że nie zdążę :)

2019-09-06 14:51

Coś tam wypelniałam ale już nie pamiętam co to było może dotyczyło porodu siłami natury a jak wyszło na szybko że muszą ciąć to coś innego. Tym razem sobie tego przypilnuje. 

Konto usunięte

2019-09-06 08:50

Natalia, tak może być, bo kobiety są coraz bardziej poinformowane i pilnują swoich praw. Nawet jeśli w trakcie porodu nic nie zrobią to po porodzie robią awantury, że personel nie stosował się do zaleceń. 

2019-09-05 16:00

Teraz podobno bardzo przestrzegają planów porodu pacjentki mimo że im to nie na rękę. 

2019-09-03 23:53

Ja też przy przyjęciu do szpitala coś tam wypełniałam i podpisywałam, ale zupełnie nie pamiętam co to było i czego dotyczyło...

2019-09-03 21:51

Patrycja. Niedopytalska a nie wypełniałaś dokumentów na Izbie Przyjęć?  Bo między innymi przy przyjęciu na oddział zaznacza się wszelkie zgody, co do porodu, jak ma on przebiegać itp, więc w tym też nacięcie krocza. Sama taką dokumentację wypełniałam właśnie przy przyjęciu do szpitala.

2019-09-03 21:19

Pamiętam że przy moimi porodzie położne podkłady mi do podpisu jakieś zgody na nacięcie krocza na coś tam jeszcze ale ja byłam już w takiej fazie bólu że nawet nie wiem co to było i co podpisywałam więc przypuszczam że nawet gdybym miała ze sobą taki plan to nikt by na niego nie zwrócił uwagi. Tak wygląda opieka nad ciężarna w naszych państwowych szpitalach niestety.