Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2183 Wątki)

Wczesne ruchy dziecka w 2 ciąży?

Data utworzenia : 2014-04-03 12:28 | Ostatni komentarz 2020-06-12 16:50

Konto usunięte

20181 Odsłony
99 Komentarze

Czy słyszałyście o tym iż w 2 ciąży ruchy dziecka są wcześniej wyczuwalne przez mamę???? Ja jestem w 14 tygodniu ciąży i tydzień temu odczułam takie delikatne świdrowanie od środka macicy, to prawdopodobnie było dziecko robiące fitokołka w moim brzuszku. Czy któraś z was też tak wcześnie odczuwała ruchy dziecka???

2014-04-03 21:46

Dokładnie tak jak pisze Silje. Z reguły w drugiej ciąży ruchy są wyczuwalne wcześniej. Ja będąc w ciąży poczułam je w 18 tygodniu (a niby normalnie wyczuwa się je koło 20). Wydaje mi się że w drugiej ciąży wyczuwa się je wcześniej bo po prostu doświadczona mama już wie na co ma zwracać szczególną uwagę by nie pomylić ruchów dziecka z ruchami jelit. Podejrzewam że pierworódki też je czują wcześniej ale nie zdają sobie jeszcze sprawy z tego że to już ruchy dziecka.

2014-04-03 17:23

Czyli poczułaś już w 13 tyg?To wcześnie... Ale faktem jest,że wcześniej się odczuwa ruchy w kolejnej ciaży.Ja w pierwszej czułam późno, grubo po 20 tyg,a w drugiej w 18 tyg

2014-04-03 12:39

Zazwyczaj w drugiej ciąży ruchy dziecka są wyczuwalne wcześniej. Ponadto na ich wyczuwalność ma wpływ waga ciężarnej. Im szczuplejsza osoba, tym wcześniej można poczuć ruchy.