Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2182 Wątki)

Napady paniki

Data utworzenia : 2014-03-10 08:35 | Ostatni komentarz 2023-05-29 07:58

barsha

6198 Odsłony
45 Komentarze

Cześć, dziś po raz kolejny przeżyłam napad przedporodowej paniki. Może nie tyle związanej z porodem, ale ze zmianą w życiu. Pierwszy taki atak pojawił się po informacji o tym, że jestem w ciąży - nie mogłam spać przerażona (ale i uradowana) tym co się dzieje. Kolejny "napad" pojawił się w okolicy 20 tygodnia kiedy zdałam sobie sprawę z tego, że "już z górki" a ja mam tyle pracy, że nie mam kiedy skompletować wyprawki. Następna panika - ok. 26 tygodnia - tyle rzeczy do kupienia, a ja nie wiem na co się zdecydować. Dziś rano, prawie 32 tydzień pojawił się kolejny atak. Mąż nadal nie potrafi określić jakie imię mu się podoba, nie mam przewijaka, pościeli, materaca, butelek, laktatora i wielu wielu innych drobiazgów, a tu zostało raptem 8 tygodni - oczywiście pojawiła się histeria, płacz, panika... Czy to normalne? ;)

2014-03-10 21:16

No i poza tym, u nas to jednak jest syndrom "wicia gniazda" a dla faceta wymysły ciężarnej żony :D barsha a poza tym zakupy online możesz robić w każdej chwili, nawet już jedną nogą w szpitalu ;)

2014-03-10 21:10

Panowie nie przeżywają jak my i, tak jak napisała Kussia, oni zawsze mają czas. Ty podchodzisz do wszystkiego bardziej realnie i zdajesz sobie sprawę z tych wszystkich zmian, jakie Was czekają i z tego szybko upływającego czasu, który zaraz wybije godzinę '0'. Stres miała każda z nas, w mniejszym lub większym stopniu, na długo przed lub bliżej porodu. Ale hej, już niedługo będziesz tuliła Maleństwo i zapomnisz o tej panice :D

2014-03-10 20:56

Ojej..; ) Jest to jak najbardziej normalne, choć mnie denerwowały inne rzeczy..; ) Napiszę Ci tak: na wybór imienia macie jeszcze na prawdę mnóstwo czasu, nawet po urodzeniu masz jeszcze do 2 tygodni na wybór imienia a nawet jeżeli nie jesteście zdecydowani do tej pory, po nadaniu jakiekolwiek imienia macie jeszcze rok na to by je zmienić; ), przewijak nie jest koniecznością a takim "gadżetem" ułatwiającym pielęgnację; ), z poszukiwaniem materaca, pościeli, butelek (jeżeli zamierzasz karmić naturalnie to w cale nie są Ci one potrzebne a przy podawaniu mm szpital na początku daje Ci swoje własne a tatko w czasie Twojego pobytu w szpitalu ma mnóstwo wolnego czasu by butle wybrać i zakupić) czy też laktatora wybierz się do jednego sklepu, w którym znajdziesz to wszystko by znów się niepotrzebnie nie stresować - mogę polecić Ci sieć sklepów Akpol Baby ; )

2014-03-10 20:17

Co do strachu i paniki w tym okresie czasu to raczej normalne i nie przejmuj się . Wahania nastroju to wina szaleństwa hormonów i to wszystko się ustabilizuje. Ale gdybyś miała więcej obaw to może rozmowa z położna środowiskową Ci pomoże i uspokoi. Myśl przede wszystkim o Sobie i dziecku.

2014-03-10 16:53

Atakiem paniki się nie przejmuj ;) To hormony ..w ciąży to normalka ;) Ja chociaż staraliśmy się o dziecko , to gdy dowiedziałam się ,że jestem w ciąży to pierwsze co zrobiło mi się słabo i byłam nieco spanikowana, ale też szczęśliwa, Gdy ochłonęłam to skakałam z radości ,że się udało! ;) A imię kiedyś w końcu się zdecyduje ...ostatecznie na porodówce gdy się urodzi Maleństwo ;) Wtedy na pewno już podejmie jakąś decyzję. Nie przejmuj się i myśl pozytywnie ;) Powodzenia! ;)

2014-03-10 16:40

co do imienia, nie martw się ja na porodówce przycisnęłam ostatecznie męża, a Ty masz jeszcze 8 tygodni zdążycie:) A butelek i laktatora hmm wiesz co poradzę Ci są różne konkursy czasem możesz coś wygrać na sam początek wystarczy. Zobacz nawet teraz w Lovi sa butelki do wygrania więc miałabyś jak znalazł, poza tym na sam początek nie potrzebujesz więcej niż 1-2 bo co najwyżej będziesz tylko odciągnięte mleczko podawać więc nie trzeba więcej. a pościel ja zamawiałam na necie akurat bo w sklepach straszna przebitka.

2014-03-10 15:47

Oj tez uwazam,ze calkowicie normalny jest twoj strach :) moj maz nie mogl zrozumiec czemu ja co chwile chcialam jezdzic do sklepu, kupowac to czy tamto, co trochs do apteki i w ogole :p imiona... Zrob liste i kaz zrobic swojemu mezowi i pozniej ja skonfrontujcie... Co do reszty posluchaj reszty, naszykuj to co masz kupic i w ogole... A chlopczyk czy dziewczynka? Jest jeszcze czas, dacie rade :) w razie czego to jak urodzisz to maz bedzie jezdzil i kupowal... A niektore dziewczyny w ogole przed porodem nie kupuja bo wierza w zabobony wiec nie martw sie :) przy drugim dsiecku jest latwiej z wyprawka a gorzej z imieniem :p

2014-03-10 15:34

:) Na zakupy mamy środki, do tego należę do "wyprzedażowych" i "okazyjnych" osób, więc staram się wszystko przemyśleć trzy razy zanim zdecyduję się na zakup. Co nie zmienia faktu, że nawet przewijak potrafi doprowadzić do szału - toż to najważniejszy wybór czy gołą dupkę przewijać na zebrze, żyrafie czy alfabecie ;) Internet na szczęście to świętość - za każdym razem dziwię się jakie narzuty mają w stacjonarnych sklepach :)