Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2184 Wątki)

10 metod łagodzenia bólu porodowego

Data utworzenia : 2014-03-03 21:09 | Ostatni komentarz 2017-09-26 22:04

Redakcja LOVI

12703 Odsłony
105 Komentarze

Zbliża się wielkimi krokami TEN dzień. Jesteś zwarta, spakowana i przygotowana na wszystko. Zdajesz sobie sprawę, że „będzie bolało”. Otóż właśnie. Czy poród musi boleć? Jak sobie z tym bólem radzić i czy jedynym sposobem jest znieczulenie farmakologiczne? Spróbujemy odpowiedzieć na te pytania.

2014-03-03 21:17

Artykuł bardzo przydatny dla przyszłych mamuś, aczkolwiek w niektórych szpitalach trzeba kłaść pewne poprawki, bynajmniej w tych których ja rodziłam. Muzyka owszem ale sama muszę sobie przynieść mp3 . Za to polecam naprawdę warto skorzystać chociażby z prysznica, mnie bardzo pomógł i chodzenie, jak przy drugiej ciąży stale byłam monitorowana i praktycznie tylko raz mnie odłączyli bo chciałam do toalety, ale w pierwszej ciąży dużo chodziłam nawet koło fotela łagodzi to ból mimo wszystko, gaz rozweselający miałam okazję spróbować w drugiej ciąży hmmm rozzłościł mnie niestety i zaczęłam krzyczeć, że chce normalne znieczulenie, a nie kołowanie w głowie. Na porodówce leżałam z dziewczyną, która nie chciała wstać bo twierdziła, że ją bardzo boli, a panie położne próbowały ją przekonać, że jak zacznie chodzić, albo chociażby na piłce posiedzi to przyśpieszy poród i jej ulży, nie chciała ich słuchać. Uważam, że najistotniejsza kwestią jest współpraca z położnymi mimo wszystko, one podpowiadają jak łagodzić ból.