Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2169 Wątki)

Bezsenność w ciąży

Data utworzenia : 2014-02-28 15:18 | Ostatni komentarz 2021-01-20 20:58

justin1983

11727 Odsłony
77 Komentarze

Witam! Czy któraś z was ma problemy ze sen, od dwóch tyg. borykam się z bezsennością, usypiam dopiero ok. 3-4 nad ranem i śpię ok 4-5 godzin, w ciągu dnia nie ucinam drzemek, czuje się zmęczona ale mój organizm jakby bronił się przed snem. Jestem w 23 tyg. i jakieś ekstremalne sytuacje stresowe mnie nie dotyczą. To jest moja druga ciąża, ale taki problem do dla mnie nowość, ponieważ pierwszą ciąże przespałam. Może jakieś dobre rady dla niewyspanej mamy.

2014-04-07 13:23

Wątek już powstał dawniej, ale pewnie jeszcze innym się przyda. Dziewczyny ja miałam identycznie a do tego miałam tzw Zespokojnych Nóg (taka niepochamowana potrzeba poruszania nogami) co to jest za okropieństwo.... Kończyło się tak, że jak już usypiałam, to znów mnie to wybudzało i tak w kółko. Poczytałam trochę o tym i ma to związek z prolaktyną, która największe stężenie ma w nocy właśnie, jak i możliwe, że z niedoborem żelaza, ale tak naprawdę to niezbadana jest do końca ta przyczyna. Pomaga wstanie z łózka i chodzenie boso po kafelkach, lub brutalne włożenie nóg do miski z zimną wodą:).Czasem też miałam wrażenie, że jak dużo pochodzę w dzień to jest jakby lepiej, ale sama nie wiem, czy to nie była autosugestia. Tak, czy tak całą ciąże nie spałam do godzi ok 3 w nocy, a odsypiało mi się najlepiej w granicach 10-11 do południa. Jedyne co mogę polecić, jeśli nie macie tego problemu z nogami, to szklankę ciepłego mleka, bo ono faktycznie usypiało mnie, byleby nie te nieszczęsne nogi...Problem nóg skończył się z dniem porodu ale przyczyna to jedna wielka niewiadoma i nie ma co się nad tym zastanawiać skoro sami lekarze nadal nie wiedzą :) Jedno co mi się logicznego nasuwa na temat tej bezsenności to to, że nasz organizm prawdopodobnie przeprogramowuje nas na wstawanie nocne do dziecka :) Kto wie czy natura tego świadomie nie wymyśliła, a ciąża to sporo czasu by się właśnie do tego przyzwyczaić:)

2014-04-07 13:04

kotakota niekoniecznie, ja w pierwszej ciąży spałam bardzo dużo, gdy już nie pracowałam to potrafiłam przespypiać 16 h, teraz coś mój organizm inaczej funkcjonuję.

2014-04-07 12:59

czyli też mnie to czeka... na razie przesypiam jeszcze całe noce.

2014-04-07 12:21

Meliske próbowałam nie pomogła, mleczko no cóż omijam szerokim łukiem, ale muszę napisać, że jak za oknem coraz bardziej wiosennie i spędzam po 3 godzinki na placu zabaw, to z zasypianiem mam mniejsze problemy. Nieoznacza to że chodzę spać z kurami, ale przynajmniej nie jest to 3-4 rano. Także lipka166 chyba każdy musi znaleść swój sposób.

2014-04-07 11:20

A ja jeszcze mogę polecić ciepłe mleczko, to akurat pomogło mojej kuzynce. Ale wydaje mi się, że każdy musi znaleźć swój sposób.

2014-04-07 10:57

Justin, a próbowałaś pić meliskę na noc? :) Ja sama borykam się z bezsennością i uskuteczniam jej zabijanie oddychaniem przeponowym oraz wprowadzam kubek uspokajającej popitki :P

2014-02-28 21:29

Dzięki za zrozumienie i porady, wszelkie pozycje przetestowane, książki czytam myśląc, że szybciej usnę, no ale niestety sen przychodzi nad ranem. Mając jeszcze sześciolatka w domu, męża wiecznie w pracy nie mogę sobie pozwolić na spanie do południa, obowiązki wzywają i chyba miałabym wyrzuty sumienia, że mój synek spędza czas przed komputerem lub telewizorem. Mąż ostatnio wymyślił, że po porodzie będę sobie tak z maleństwem po nockach siedziała, skoro ja nie mogę usnąć a dzidziuś też jest aktywniejszy w porze nocnej. No właśnie, czy któraś z was może się podzielić doświadczeniem w tej kwestii. W pierwszej ciąży spałam chyba ok. 18 godzin na dobę i maluszek również pięknie przesypiał noce, jak i dnie. Czy teraz będzie odwrotnie?

2014-02-28 19:57

w tych wątkach można poczytać o śnie i pozycjach do spania http://lovi.pl/pl/forum/1/1987/1 http://lovi.pl/pl/forum/1/124/1