Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2182 Wątki)

Rozmowy o porodzie

Data utworzenia : 2013-12-18 05:58 | Ostatni komentarz 2022-01-17 11:44

konto usunięte

6853 Odsłony
172 Komentarze

Czy będąc w ciąży miałaś wsparcie ze strony np. mamy i rozmawiałaś z nią o porodzie, jak to będzie wyglądało i ect? Samantka swoim wpisem o krzyku mi przypomniała że czułam się tam strasznie zagubiona , może dlatego właśnie że nigdy moja mama o porodzie ze mną nie rozmawiała, może dlatego że miałam wtedy 20 lat i nie byłam tak do końca przygotowana na pojawienie się dziecka.

2014-06-05 18:41

Ja raz w tygodniu / czasem raz na dwa, spotykam się z Mamą i Babcią tylko w babskim gronie. Ostatnio ze względów oczywistych, na tapecie jest temat "ciąży i porodu" :) Rozmawiamy głównie o tym - jak wszystko się pozmieniało, od opieki nad ciężarną i rodzącą po zalecenia w pielęgnacji noworodków. Natomiast okazuje się że wszystkie kobiety w mojej rodzinie miały raczej szybkie i lekkie porody - trzymam się kurczowo myśli że to u nas rodzinne i mój poród też taki będzie :) A jeśli chodzi o oglądanie programów o porodach i porodów jako takich, to mój mąż obejrzał sobie ostatnio poród na YouTubie, od że tak powiem, dziecka-główki-strony :) I jego reakcja brzmiała " o Boże, o fu, o ble" i tak sobie myślę że w sumie dobrze że obejrzał ten filmik. Przeżył co prawda szok, ale nie wycofał się z planu porodu rodzinnego, ale teraz już jest gotowy - gdyby takie okrzyki wydał z siebie w czasie mojego porodu - mogłoby to dość negatywnie odbić się na naszym pożyciu małżeńskim :D

2014-06-02 13:28

No,tak wygląda :) a jest to normalny szpital :) to są sale do porodów rodzinnych :) każda ma swoją nawę i kolor.. tak więc wrażenie raczej robi dobre :)

2014-06-02 13:26

A tak w ogóle,to powiem Wam,że ostatnio właśnie rozmawiałam z moją siostrą i mamą i wszystkie trzy uznałyśmy,że jako jedyna zupełnie inaczej przechodzę ciążę! stale jakieś komplikacje-one tak nie miały,a siostra miała podobną ciążę do mojej mamy i miała podobny poród-czytajcie-w miarę ciężki poród to był. Więc mam nadzieję,ze mój po prostu nie będzie jeszcze cięższy.. :)

2014-06-02 13:25

Wygląda jak w prywatnej klinice! Ja mam zamiar rodzić w Niemczech i tam jest bardzo podobnie. Łóżka porodowe też mnie troszkę przerażają ale mam zamiar rodzić w pozycji horyzontalnej.

2014-06-02 13:20

Bo to zależy od kobiety! Każda ma inną psychikę :) widzisz,na Ciebie to działa kojąco,a na mnie podejrzewam zadziałało by wręcz odwrotnie :D heheheheh Ja cały czas nastawiam się,ze jestem silna i dzielna i dam radę :) po prostu i to mi pomaga :) chociaż ostatnio jak weszłam na stronę mojego szpitala i zobaczyłam te pokoje do porodów,to trochę mnie obleciał strach :) jak chce któraś z Was zobaczyć,jak to u nas w Poznaniu wygląda,to podaję stronę :) podaję link do galerii osobiście uważam,że wygląda to całkiem przytulnie :) tylko te łóżka porodowe...brrr... http://www.rodzicwpoznaniu.pl/index.php/gallery/category/3-salaporodowapoloznictwo.html

2014-06-02 13:09

Ja też przechodzę ciąże jak moja mama więc jestem troszkę spokojniejsza:) Wiem, że to oglądanie porodów to jakiś "horror" ale mi pomaga. Lubię wiedzieć.

2014-06-02 12:54

Carol dokładnie! staram sie podchodzić jak najbardziej optymistycznie i w ogóle nie słucham głupot! Nie oglądam też porodów,bo po co?? uważam,że rozmowy wystarczą,po co wszystko oglądać od tzw.zaplecza :D Magdalena,to ta Twoja bratowa jakaś nienormalna-bez urazy! ale jak można tak nastolatkę straszyć???? Dla mnie jest to niezbyt zrozumiałe!! Mraczek,a ja uważam,że jesteśmy tu po to,żeby się wspierać i porozmawiać :) ale fakt,są wyjątki od reguły niestety..i dobrze wiem,o czym i o kim mówisz :) Madziulek! Rozmawiaj z nami i pytaj o co chcesz :D zawsze znajdzie się jakaś mamuśka,co orientuje się w temacie i Cię wesprze! Warto tu być,poważnie!!!

2014-06-02 11:55

Ja miałam wsparcie ze strony mamy, rozmawiałam z nią na ten temat. Całą ciąże przechodziałam tak jak moja mama, więc wypytywałam ją o poród, i powiem że mi to bardzo pomogło. Moja mama miała poród szybki i bezproblemowy, więc ja miałam nadzieje że mój też taki będzie, i był.