Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2183 Wątki)

Infekcje intymne w ciąży

Data utworzenia : 2013-12-05 08:39 | Ostatni komentarz 2023-06-02 06:29

Redakcja LOVI

91373 Odsłony
751 Komentarze

Są takie rzeczy, o których nie mówi się głośno i wiele, a jednak, będąc w ciąży, warto o nich wiedzieć. Przeczytaj, dlaczego ciąża sprzyja infekcjom intymnym, czy są one zagrożeniem dla dziecka, jak je rozpoznawać oraz jak leczyć. ----- burek1234 (2013-03-15 20:47) Grzybica i upławy w ciąży Grzybicze zapalenie pochwy i upławy. Nieprzyjemny, wstydliwy problem ale dość częsty. Dzielmy się swoimi doświadczeniami na ten temat.

2013-04-20 11:40

W przypadku uplawow chcialabym przestrzec, mialam problem w ciąży, leczylam sie clotrimazolem, niby bylo lepiej, ale przyszle mamy pamietajcie o wymazie z pochwy i odbytu w 35-36 tyg, to moze pomoc wam przy porodzie i w kilka dni po... Mi nie zrobiono bo stwierdzono, ze wyniki moga przyjsc za późno wiec po co? W zwiazku z tym posiew byl pobrany dopiero przy porodzie, wyniki przyszly ale nikt nie pomyslal, zeby przy gronkowcu zlocistym, paciorkowcu i dwóch grzybach wypisać antybiotyk, wiec wypisano mnie do domu po trzech dniach, gdzie meczylam sie 6 dni i nocy przy gorączce 41 stopni, drgawkach i zaparciach, co 3 dni po porodzie bylo masakrycznym przeżyciem i przerodzilo sie w zapalenie piersi, rana poporodowa palila... Moze nie będę tego wszystkiego wymieniac... W każdym razie moja rodzina najadla sie strachu, nie moglam karmić piersią i dla mnie cale to przezycie bylo znacznie gorsze niż sam poród, który wcale nie byl lekki... Wiec drogie przyszle mamusie! Proszę pamietajcie o tym badaniu, a jak go nie zrobicie to po porodzie nie pozwólcie sie wypisać dopoki nie sprawdzicie czy wynik posiewu jest ok ;) pozdrawiam

2013-04-19 16:50

I.Orlon skoro lekarz przepisuje Ci leki nieadekwatne do dolegliwości, to radzę udać się do innego. Nie rozumiem jak może przepisywać Ci leki na coś zupełnie innego. Przecież to niebezpieczne. Lekarz albo jest niekompetentny albo przemęczony i nie wie co wpisuje w receptę. W każdym razie, skoro już drugi raz przepisał Ci złe leki, to naprawdę poszukaj innego doktora dla własnego dobra.

2013-04-19 09:01

Hej dziewczyny . Mój gin. stwierdził u mnie grzybicę pochwy i wypisał mi FEMURIN . Niestety wszędzie gdzie czytam o tym leku czy to na ulotce czy w necie jest opisywany jako leki na nietrzymanie moczu a z tym akurat nie mam problemu. Boję się iść do lekarza bo jest bardzo złośliwy i nie miły , Już raz miałam problem z tabletkami wypisał mi inną nazwę i okazało się , że nie są anty. a o takie właśnie mi chodziło tylko na przeziębienie pęcherza , Wtedy odpuściłam tabletki i zabespieczaliśmy się prezerwatywami . Z czego powstała nasza niunia , która właśnie jest w drodze.... POMOCY !

2013-04-19 08:18

Nie można lekceważyć, żadnych objawów zapalenia czy grzybicy w ciąży, a jak gin tak robi to radzę od razu zmienić na innego. Znam historię (zimą to się stało) dziewczyny która w 23 tyg urodziła dziewczynkę, która nie przeżyła bo właśnie od zapalenia coś się źle rozwijała. Tak więc infekcje mogą być bardzo niebezpieczne i warto się kontrolować w razie gdy nam się coś nie podoba.

2013-04-17 12:17

Kochane ja jestem w 12 tygodniu ciąży i w 9 miałam grzybicę. Nic groźnego jak się okazało kuracja 6 dniowa i po sprawie. Moja gin przepisała mi Primafucin. Pomógł od razu! Wkładałam tabletki przez 3 dni, po każdej tabletce dzień przerwy. Oczywiście stresowałam się, czy może z tego wyniknąć coś złego, ale mój lekarz mnie uspokoił i teraz jest wszystko dobrze, a grzybica, oby już nie wróciła bo to bardzo denerwująca przypadłość... Pozdrawiam :)

2013-04-15 15:46

Mi w ciąży lekarz przepisał gynalgin (dopochwowy lek). Teraz jestem znowu w ciąży 7 tydzień i wybieram się do ginekologa bo znowu czuje nieprzyjemne swędzenie.

2013-04-10 11:36

Nie miałam, zadnych problemów grzybicznych ani bakteryjnych w ciąży. Kilka ładnych lat temu jak tylko się przeprowadziłam do Warszawy zaczęłam łapać infekcje, nie wiem czym było to spowodowane, zmianą powietrza wody? wówczas kupiłam zupełnie przypadkowo płyn do higieny intymnej Venus z ekstraktu Kory Dębowej, jest bardzo wydajny, gęsty, łagodny a przede wszystkim skuteczny, nie wiem jak u innych ten płyn się sprawdza, ale ilekroć zaczyna pojawiać się wszelkiego rodzaju pieczenie lub swędzenie zawsze sięgam po ten płyn, oczywiście jeśli taki stan trwałby dłużej niż 3 dni zgłosiłabym się do lekarza póki co nie miałam takiej okazji ;)

2013-04-10 11:00

Można można stosować bez problemu. Jednak jego działanie jak dla mnie nie było rewelacyjne.