Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2183 Wątki)

Infekcje intymne w ciąży

Data utworzenia : 2013-12-05 08:39 | Ostatni komentarz 2023-06-02 06:29

Redakcja LOVI

91360 Odsłony
751 Komentarze

Są takie rzeczy, o których nie mówi się głośno i wiele, a jednak, będąc w ciąży, warto o nich wiedzieć. Przeczytaj, dlaczego ciąża sprzyja infekcjom intymnym, czy są one zagrożeniem dla dziecka, jak je rozpoznawać oraz jak leczyć. ----- burek1234 (2013-03-15 20:47) Grzybica i upławy w ciąży Grzybicze zapalenie pochwy i upławy. Nieprzyjemny, wstydliwy problem ale dość częsty. Dzielmy się swoimi doświadczeniami na ten temat.

2015-09-14 15:31

Jamartynam grup antybiotyków jest wiele jak i wiele jest ich kategoryzacji :-). Ale pewnie chodziło Ci o te które można stosować w ciąży. Są to antybiotyki z grupy A, te z grupy B można podawać w ciąży w razie konieczności a C i dalej w alfabecie już nie. Na ulotkach leków w punkcie ciąża znajdziesz te oznaczenia.

2015-09-14 12:46

Kurcze odkąd pamiętam trzymam się wszystkich zasad związanych z higieną intymna a i tak zawsze coś się do mnie przyczepi. Jak nie grzybica, to zapalenie pęcherza i tak w kółko....

2015-09-14 11:43

Mi nigdy infekcją nie towarzyszył ani świąd ani pieczenie ani inne dolegliwości. Niemniej wyniki moczu nie były optymistyczne, stosowałam i antybiotyki i globulki zawsze trzy razy upewniając się czy aby na pewno nie zaszkodzą dziecku, ale po wielu rozmowach i kolejnych dawkach doszło do mnie, że lekarz wie co robi, zawsze powtarzano mi, że antybiotyk mniej szkodzi niż infekcja która nie leczona może doprowadzić do poronienia/wcześniejszego porodu/ kłopotów przy porodzie. Szczególnie że są jakieś 3 grupy antybiotyków i te które są przepisywane w ciąży są określane jako łagodne i nie szkodliwe.

2015-09-14 11:21

ja czasem miałam takie szczypanie w ciąży. Pomogła zmiana bielizny... akurat to był okres wiosenno-letni więc i cieplej na dworze. Nosiłam te samą bieliznę co przed ciążą ale w ciąży zaczęło to dokuczać dopiero.

2015-09-13 21:53

Aggi z opisu wygląda na jakieś podrażnienie, może płyn do higieny intymnej, proszek, bielizna. Spróbuj zmienić. A jak mnie czasami szczypało bez innych atrakcji to sama smarowałam ze dwa dni clotrimazolem i przechodziło.

2015-09-13 21:35

Dziewczyny, a samo szczypanie w okolicach intymnych? Zero świądu, upławów, problemów z oddawaniem moczu. Nic oprocz całodniowego pieczenia... miałyście tak?

2015-08-10 23:15

Teraz większość recept i informacji lekarze będą musieli wypisywać na komputerze, więc ten problem powinien zniknąć.

2015-08-10 21:52

Karta ciąży to oczywiści, że uzupełnianą miałam ręcznie. Ale wszelkie notatki z wizyty lekarz drukował, jednak co z tego jak na nfz wszystko (łącznie z wynikami badań) zatrzymywał dla siebie.