Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2169 Wątki)

depresja poporodowa

Data utworzenia : 2013-01-20 12:38 | Ostatni komentarz 2023-10-07 10:49

klamerka123

15470 Odsłony
533 Komentarze

Złe samopoczucie nawet lekka depresja po porodzie są normalne. Może być to chandra, która może ustąpić po kilku dniach. Taki stan rzeczy może przeinaczyc sie włąsnie w depresję poporodową. Każda kobieta inaczej probóje poradzic sobie z taką sytuacją. Nie każda z nas popadnie w depresje, wszystkie jestesmy inne i organizmy nasze rożnie mogą zaregaować w danym momencie. Dlatego uważam ze należy w takiej sytuacji zaufać najbliższym oni będą zawsze przy nas i będą pomocni. Zawsze wiedzą co mowią, a to że zle wygladasz a to ze nie zajmujesz sie dzieckiem tak jak trzeba, albo wcale nie masz ochoty sie nim zajmoac... Jeśli nadal myślisz o tym co było o trudnym porodzie, jesteś zdenerwowana, ciężko nawiązać ci kontakt z dzieckiem, z partnerem, nie lekceważ tego, idź do lekarza lub psychologa. Pamiętajmy, że prośba o pomoc to oznaka mądrości i siły, a nie słabości im szybciej sobie poradzimy z naszym stanem tym szybciej przyzwyczaimy sie do nowej roli w jakiej sie znaleźliśmy

2021-06-06 06:44

Natalia nie zawsze trauma związana z porodem ma na to wypływ. Czasem też zmęczenie i brak pomocy 

2021-06-05 22:36

Tak znam dużo dziewczyn co mówiły po porodzie ze juz dzieci więcej nie chcą, a po jakimś czasie samy chciały i poród miały już lżejszy;)) 

 

2021-06-05 17:08

Oczywiście tak jest, ale często mimo wszystko chce się drugiego dziecka

2021-06-05 16:05

Myślę że duże znaczenie też ma jak bardzo ktoś się męczy w trakcie porodu. Niektórzy przeżywają traumę i przez to nie decydują się na kolejne dzieci 

2021-06-05 11:04

Mamabyc tak jak najbardziej wiele czynników się do tego przyczyniło. Poprostu jak urodziła to pękło wszystko jak banka mydlaną i się utrzymuje po dzień dzisiejszy. Myślę że poród poprostu rozpoczął ta cała reakcje 

2021-06-04 20:45 | Post edytowany:2021-06-04 20:48

Mama być nie nie było zdiagnozowane. Tu nie o zmęczenie chodziło tylko o to że bardzo zależało mi na karmieniu piersią a tu nie udawało się i podjęli decyzję w szpitalu że dziecko będzie na mm.

Pati nie miałam rozmowy ani przed CC ani po. Jednak u mnie zaczęło się po miesiącu jak trafiliśmy do szpitala

2021-06-04 16:56

Pati 5 lat to naprawdę bardzo długo nie może się uporać z tym problemem ale skoro sytuacja wygląda aż tak to wydaje mi się że nie będzie to związane z samym porodem tylko pewnie na to wpłynęło jeszcze dużo innych czynników z przeszłości

2021-06-04 13:32

Po pierwszym porodzie dopadł mnie baby blues. Miałam okropne poczucie winy że nie potrafię przystawic dziecka do piersi, nie najadał się, pół godziny po karmieniu ciągły płacz, zastoje pokarmu, niekończące się dobre rady i pouczenia od innych i w końcu płakałam razem

z dzieckiem. Dwa tygodnie później sytuacja była już opanowana ;)