Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2183 Wątki)

depresja poporodowa

Data utworzenia : 2013-01-20 12:38 | Ostatni komentarz 2023-10-07 10:49

klamerka123

15725 Odsłony
533 Komentarze

Złe samopoczucie nawet lekka depresja po porodzie są normalne. Może być to chandra, która może ustąpić po kilku dniach. Taki stan rzeczy może przeinaczyc sie włąsnie w depresję poporodową. Każda kobieta inaczej probóje poradzic sobie z taką sytuacją. Nie każda z nas popadnie w depresje, wszystkie jestesmy inne i organizmy nasze rożnie mogą zaregaować w danym momencie. Dlatego uważam ze należy w takiej sytuacji zaufać najbliższym oni będą zawsze przy nas i będą pomocni. Zawsze wiedzą co mowią, a to że zle wygladasz a to ze nie zajmujesz sie dzieckiem tak jak trzeba, albo wcale nie masz ochoty sie nim zajmoac... Jeśli nadal myślisz o tym co było o trudnym porodzie, jesteś zdenerwowana, ciężko nawiązać ci kontakt z dzieckiem, z partnerem, nie lekceważ tego, idź do lekarza lub psychologa. Pamiętajmy, że prośba o pomoc to oznaka mądrości i siły, a nie słabości im szybciej sobie poradzimy z naszym stanem tym szybciej przyzwyczaimy sie do nowej roli w jakiej sie znaleźliśmy

2021-11-22 22:43

Fajerka niestety masz rację. Taka hipokryzja. I jeszcze Cię spowiadają i prawią morały to jest najgorsze. Prawda jest taka że wszystko zależy od tego na kogo się trafi. Nam problemów nikt nie robił że chcemy ochrzcić dziecko a mamy tylko ślub cywilny. Wspomnieli że zachęcają do ślubu kościelnego i tyle. U nas ksiądz czasami nawet koperty na kolędzie nie bierze jak widzi że rodzina biedniejsza albo dużo dzieci w domu. Jednej rodzinie to nawet oddał część kasy jak do nich przyszedł z innych kopert. I dla mnie tak ksiądz powinien postępować a nie notować w zeszyciku kto ile dał. 

2021-11-22 15:21

Ja pamiętam jak mi ksiądz mówił że za chrzest co łaska a później jak po uroczystości robiliśmy sobie zdjęcia i po prostu zapomnieliśmy o tym obowiązku zapłaty to mine miał ksiądz nie tęga :D no ale przypomnieliśmy sobie że trzeba iść zapłacić bo przecież w sobotę sciągalismy księdza do roboty :D ja uważam że oni powinni odprowadzać podatki od swoich dochodów . To trochę nie fer że są zwolnieni z tego obowiązku 

2021-11-22 13:08

Co łaska ale maja Zeszyty z notatkami ;)

Swoją drogą za chrzty nie powinni nic brac czesto jest ta ze rodzice ciezko maja z kasą mlodzi dopiero się ogarniają  jedna osoba pracująca... Co tu dużo pisać życie;)

2021-11-22 11:10

u nas spoko, bo ksiadz wzial koperte i wrzucil do wielkiej skarbonki z innymi kopertami, takze tak naprawde nie wiadomo ile kto dal

2021-11-22 02:28

Czyli co kościół to inaczej. No dużo od księdza zależy i jego poglądów. Niestety wiata i polityka to bardzo zawiłe tematy. Najlepiej zaakceptować chyba to co mamy. Bo jak czytam to jeden trafi na księdza co Ci i dziecka szczególnie nieba przychyli,a inny problem o wszystko zrobi. Te cenniki to też śmieszne niekiedy. Ale wiecie jak ma się ten termin ślubu u tego księdza ,a mimo to robi problem to też nie ładnie. Sam taki termin zaproponował,bo nauki przedmałżeńskie u nas 2 lata trwają. I musisz mu jeszcze mówić ile lat w związku jesteś co też dziwne jest. Ale może ma swoje jakieś przekonania. 

2021-11-19 15:05

Anabanana u nas też co łaska ale zazwyczaj mówią ile ludzie dają:D

Mi póki co nie robili problemów ze ślubem, więc myślę, że nie będą robić ze chrztem, ale my akurat mamy fajnego proboszcza w parafii... ale w niedalekiej wiosce to jest takie zdzierstwo, że masakra. Siostra jak chrzciła syna to musiała dwa razy zapłacić za chrzest bo wmówił im ze nie zapłacili... 

2021-11-19 13:18

myszka, to zadzro, u nas jest co laska nie mniej niz 300 :P

2021-11-19 12:33

Waltornistka oj top przykre ;/ u mnie koleżanka miała ten sam problem bo zaszła w ciąże pzred ślubem i w trakcie brała cywilny. Mieszkała na podwórku kościoła dosłownie obok i ksiądz nie dał im chrztu robił problemy, dodatkowo jej brat grał na organach w kościele. Takie szopki urządzał, że ich mamy nie chciał pochować bo ona ma nieślubne dziecko ! proboszcz w mojej parafii ponoć miał swoje dzieci takie plotki były od lat więc może i tak było, ale innym robił problemy okropne 

MI na szczęście nikt nie robił problemów z chrztem ,ale robiliśmy go w dniu naszego ślubu. NIe usłyszałam nic złego ,a ksiądz tylko powiedział, że cieszy się, że chcemy to sformalizować bo jednak teraz dużo ludzi tego nie robi