Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2182 Wątki)

Rozwój w brzuszku - muzyka

Data utworzenia : 2013-01-19 17:14 | Ostatni komentarz 2023-03-17 21:13

Marzena.Ganfler

12918 Odsłony
148 Komentarze

Czy puszczałyście muzykę dzieciom gdy byłyście w ciązy ?:) Ewentualnie jaka ?:) ----- majka121_21: Witam serdecznie chciałam zapytać czy wasz maluszek słuchał muzyki będąc jeszcze w brzuchu i jakie korzyści miało to po porodzie .Ja używałam muzyki klasycznej jak i moich ulubionych kawałków .Co najlepsze kiedy poszłam na koncert swojego ulubionego zespołu maluszek reagował tylko na te utwory zespołu które już znał :).W ciąży kolejnym plusem było to że muzyką łatwo mogłam wyciszyć synka kiedy za bardzo brykał.Teraz Kamilek ma 19mies nie wiem czy właśnie ta muzyka miała na to wpływ ale synek śpiewa i tańczy jak najęty w domu, w samochodzie, czasem trzeba poczekać aż się zmęczy żeby porozmawiać :P Teraz spodziewamy się drugiego dziecka co prawda na muzykę ma jeszcze czas ale śmiejemy się z mężem czy puszczanie muzyki maluszkowi to będzie dobre rozwiązanie bo jak trafi się nam jeszcze taki jeden śpiewak to chyba padniemy.Też tak macie ?Pozdrawiam:)

2014-06-06 10:48

Ja próbowałam z klasyczną, ale nie dało rady, rozdrażniała ona moją córkę. W sumie nie dziwię się, skoro tatuś słuchał metalu, a mamusia hh, rapu i reggae to czego wymagać od dziecka :) Do tej pory najspokojniejsza jest przy dobrym samplu :)

2014-06-06 08:44

My słuchamy muzyki poważnej ;) nie chcę robić krypto reklamy, ale ściągnęła fajną aplikację na telefon: nazywa się Good Night Little Mozart i staramy się jej słuchać codziennie wieczorem ;)

2014-06-06 08:33

Ja mojemu synkowi prawie codziennie śpiewam kołysanki lub jakieś spokojne piosenki. Czytałam, że jak się przystawia słuchawki do brzucha dzieci tego nie lubią, także jak włączam muzykę to zawsze z komputera lub odtwarzacza i sobie leci. A tak na marginesie w ciąży mam awersję na głośnie dźwięki i wszystko generalnie przyciszam.

2014-06-06 08:26

No cóż mój Maluch uwielbia Kiss-ów, geny tatusiowe:) Uwielbia też jak mąż gra na gitarze i w tym widzę nadzieję na późniejsze usypianie dzidzi.

2014-06-05 21:15

Ja śpiewałam synkowi, i również słuchałam różnej muzyki, a często slychalsm relaksacyjną Mozart baby i do dzisiaj jak mu ja puszcze to jest taki spokojny:-P

2014-06-05 19:43

Pewnie, że puszczam swojemu maleństwu muzykę, najbardziej lubi Mozarta. Muzyka zwłaszcza klasyczna bardzo dobrze wpływa na rozwój mózgu u dziecka, a i ja przy takiej muzyce czuje zrelaksowana :-)

2014-02-12 23:59

wiecie co ja byłam zdziwona kiedy mój miesieczny synek zareagował wielką radością na piosenke "ona tańczy dla mnie" może dlatego, że na każdej imprezie to leciało i ja jakos sie tego nasłuchałam w ciązy. A teraz jak zaczyna marudzic kanał disco polo pomaga (mimo, że ja nie słuchałam w ciązy disco polo tylko czasem jak sie wygłupialiśmy z mężem to puszczalismy) A córa uwielbia i tany tany do disco polo. Podziele sie z Wami drogie mamuśki nowym gadżetem, osobiście jednak uważam, że wystarczy po prostu puścic muzyke a nie trzeba specjalnych słuchawek no ale wymysł producentów, może to w sumie jest rozwiązanie idziemy spać i puszczamy kojącą muzyczke maluszkowi w brzuszku. gadżet wygląda jak na zdjęciu.

2014-02-12 15:03

A ja uderzałam w żołnierską nutę i puszczałam KATIUSZĘ :D