Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2182 Wątki)

Ciążowe zachcianki

Data utworzenia : 2013-01-18 18:43 | Ostatni komentarz 2023-02-01 16:59

P.Janik

28147 Odsłony
686 Komentarze

Tutaj możecie pochwalić się swoimi ulubionymi wynalazkami kulinarnymi. Nie od dziś wiadomo, że kobiety w ciąży lubią łączyć dziwne smaki. Miałyście jakieś swoje 'odchyły od normy'?

2023-02-01 16:59

Co do lodów to nawet mi diabetolog mówiła żeby próbować przy cukrzycy ciążowej :D 

Chociaż była zima to i tak sobie jadłam po gałce, dobre cukry miałam po takich właśnie litrowych lodach do nabierania :D 

A teraz są w biedrze na patyku pyszne słony karmel, ale często wykupione. W ogóle to w zimie się powinno jeść zimne :D 

2023-02-01 10:10

Mamadokwadratu ja wtedy brałam rożki czekoladowe lub migdałowe w polewie czekoladowej, ale innymi też nie pogardzilam :D później miałam fazę na pieczenie ciast, to przynajmniej inni skorzystali :p

2023-01-31 23:13

Ann hehhee.. zazdroszczę, że nie miałaś problemów z wyborem ;) ja mam swoje ulubione i innych nawet nie kupuje hehe.

2023-01-31 23:12 | Post edytowany:2023-01-31 23:12

Czasem jest ochota na konkretne słodkie, np lody lub czekoladę i wtedy zastąpienie owocami nie pomoże :p Biedronka powinna mi dziękować,bo zeszłej zimy, jak byłam w ciąży, wykupiłam im wszystkie lody,które w lecie nie zeszły ;p

2023-01-31 22:46

Fajna alternatywa na owoc. I więcej tych owoców zawsze wejdzie do takiego napoju, większą dawką witamin.

2023-01-30 07:16

A może rób sobie smoothie? Dużo witamin, w smaku dobre (przeważnie, zależy co wrzucisz) i szybko się przygotowuje.

2023-01-29 22:17

Anaa właśnie nauczyłam się do pracy brać zawsze jakiś owoc przygotowany już do zjedzenia, najczęściej obrane jabłko albo pomarańczę bo potrzebuje takiego rześkiego smaku czasem. Między zakładaniem suchych kanapek chce mi się czegoś takiego soczystego :D Ale w domu lubię sobie przekąsić i ostatnio zauważyłam że najbardziej żelki mi pasują, bo troszkę też mają takiego posmaku kwaskowatego, nawet te zwykłe Haribo. Tzn no są ogólnie słodkie ale nie umiem wytłumaczyć o co mi chodzi :D 

 

Prenalenu nie piłam nigdy, z tego tylko tabletki na gardło miałam jak nie mylę, ale to chyba te są takie najbardziej popularne w ciąży.

2023-01-29 16:36

Zołza może trochę słodkiego zastąp owocami? Zawsze to i zdrowiej i jakieś witaminki :) 

 

Co do tematu, to teraz mi się przypomniało bo akurat dzisiaj wypiłam sobie saszetkę prenalenu i tak mi zajechało czosnkiem że ledwo dałam radę przełknąć, a jak piłam to w ciąży to było dla mnie jak soczek :o