Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2169 Wątki)

Wpływ używek na przebieg ciąży

Data utworzenia : 2013-01-18 18:15 | Ostatni komentarz 2019-08-09 22:01

Maria.Z

35207 Odsłony
502 Komentarze

Papierosy Palenie papierosów jest niebezpieczne dla dziecka szczególnie po 4 mc dlatego bardzo ważne by w momencie kiedy kobieta dowie się o ciąży rzuciła palenie, zmniejszy to ryzyko powstania wielu niekorzystnych zjawisk takich jak: niska masa urodzeniowa choroby układu oddechowego niski wzrost dziecka gorsza pamięć i koncentracja Alkohol Jednym ze skutków ubocznych picia alkoholu podczas ciąży może być FAS - zespól umysłowych i fizycznych zaburzeń, które mogą wyrażać się jako opóźnienie umysłowe. Niestety zmian jakie zachodzą w płodzie nie da się cofnąć. Alkohol który wypija matka przenika do płodu w takim stężeniu, jakie jest we krwi matki a skutki jego obecności są odczuwane przez płód dwa razy dłużej niż przez matkę ponieważ dziecko ma słabo wykształcone enzymy eliminujące alkohol z krwi. Nawet najmniejsza dawka alkoholu może powodować to że: Dziecko bardziej narażone jest na upośledzenia fizyczne jak i psychiczne, ma mniejsza wagę urodzeniową  może mieć neurosensoryczną utrate słuchu zwiększa się śmiertelność płodów gorsza pamięć i koncentracja wady serca gorzej się uczy zbyt duże lub zbyt małe napięcie mięśniowe choroby umysłowe może być niejadkiem ma nieprawidłowości rozwojowe mózgu Kofeina Kobiety szczególnie we wczesnej ciąży powinny wystrzegać się picia kawy. Kofeina zwłaszcza na początku ciąży zwiększa ryzyko poronień. Kofeina przenika do płodu i może wywołać to negatywne skutki takie jak zaburzenia pracy serca płodu. Kofeina powoduje odwodnienie organizmu, wypłukuje magnez i utrudnia wchłanianie żelaza, które potrzebne jest do produkcji hemoglobiny. Najlepiej jest zastępować kawę sokami owocowymi lub wodą mineralną najlepiej niegazowana. Narkotyki Kobiety, które zażywają narkotyki podczas ciąży narażają nie tylko własne zdrowie i życie ale także życie płodu, ponieważ narkotyki przedostają się przez łożysko. Oto zagrożenia jakie wynikają z zażywania narkotyków: mogą spowodować zaburzenia w rozwoju płodu uszkadzają łożysko dożylne przyjmowanie zagraża zarażeniu się HBV, HIV lub infekcją bakteryjną powstawanie różnych wad u dziecka zahamowania wewnątrzmacicznego wzrostu płodu przedwczesnego odklejenia łożyska zapalenia błon płodowych obumarcie płodu przedwczesny poród poronienie Podwyższona temperatura kobiety w ciąży również jest zagrożeniem dla ciąży. Może spowodować między innymi uszkodzenia płodu oraz skurcze macicy grożące przedwczesnym porodem lub poronieniem, lub krwotok. Dlatego temperaturę ciała trzeba obniżać i pamiętać by nie brać gorących kąpieli. Nadużywanie przez kobiety w ciąży używek zagraża życiu i zdrowiu jeszcze nienarodzonego dziecka, może prowadzić do nieodwracalnych zmian w organizmie a także śmierci.

2019-08-09 22:01

KontrolaJakosci89 ale dużo mam tutaj się wypowiedziało, że właśnie na czas ciąży, karmienia dały radę rzucić :) Więc to jest naprawdę duży sukces. A co później zrobią, to już ich decyzja, w końcu każda z nas jest dorosła i wie, co robi :)

2019-08-09 17:44

Nie każdemu się udaje rzucić nałóg, ale zawsze warto próbować (kupa kasy w kieszeni, lepsze samopoczucie) a ciąża może być jednym z motywatorów:-) jeśli nie da się całkowicie można to przecież ograniczyć:-)  

Jeśli chodzi o narkotyki czy alkoholizm no to już wiadomo na takich nałogowców się nie wpłynie jeśli sami nie będą chcieli sobie pomóc to nikt im nie pomoże... szkoda tylko tych niewinnych dzieci... 

Konto usunięte

2019-08-05 08:13

Patrycja. Niedopytalska - pamiętaj, że każdy nałóg i każdy charakter jest inny. To, że Tobie udało się rzucić nie oznacza, że innym się też uda. Mi np się nie udało rzucić gdy starałam się o dziecko.

 

pati1990 - pewnie tak, tylko, że to są skrajne przypadki, a A. Bąkowska wypowiada się o wszystkich. Oczywiście ja nie przeczę, bo pijąc alkohol i biorąc narkotyki (szczególnie w dużych ilościach) bardzo szkodzimy nienarodzonemu dziecku. Ale gdyby ktoś wypił pół piwa to dziecko raczej nie będzie miało FAS. 

2019-08-04 21:31

Ja podczas cięcia usłyszałam rozmowę lekarzy, że przywieźli na izbę kobietę do pilnego cięcia, ciąża bliźniacza... Po ok. 2 godzinach przywieziono ją na sale pooperacyjną i leżała koło mnie. Rano razem się pionizowałyśmy i zaczęły się wianki, bo ona nie miała majtek siatkowych. Zrozumiałe przyjechała nagle w 34 tc. Urodzone bliźniaki w inkubatorach i mówiła, ze przynajmniej miesiąc tu posiedzą... 

Po przeniesieniu na zwykłą salę wpadli do niej znajomi... Widać typowe patole.. Siedzieli na sali, bo akurat była sama i robili pępkowe... 

Mamusia po 4 dniach wyszła ze szpitala z fantami typu niebieskie pudełka zostawiając maluchy... Nie wiem co dalej, bo nie widziałam, aby je odwiedzała...

2019-08-04 20:28

Pati mi ginekolog na pewnym etapie starań poradził, że może by tak jednak spróbować odstawić kawę na jakiś czas...dodam, że w tym czasie piłam maź dwie filiżanki rozpuszczalnej - ale to właśnie ta jest najgorsza...

 

Bakowska ja również piłam zbożową, zarówno w ciąży jak i teraz podczas karmienia. Tylko mleko musiałam zamienić, z kartonowego na migdałowe (bez laktozy)

2019-08-04 15:38

pati1990 narkotyki to największe świństwo, jakie może istnieć na tej planecie :/ niestety temat znam od podszewki, bo jedna osoba u mnie w rodzinie jest od nich uzależniona i patrząc na tę osobę, nigdy w życiu nie sięgnęłabym po nie, nigdy, przenigdy. 

A jak kobieta jest uzależniona od narkotyków, to dla niej nie będzie miało znaczenia, czy nosi dziecko pod sercem :/ Pewnie zdarzą się wyjątki, ale to to naprawdę wyjątki niestety :/ 

A co do alkoholu to nawet kilka sytuacji było nagłośnione, że pijana matka urodziła dziecko i noworodek miał ileś tam promili w organizmie we krwi... Dokładnie nie pamiętam ile, ale sam fakt przeraża mnie mocno.

2019-08-04 14:13

Nieraz widzę kobiety w ciąży z papierosem albo w parku siedzi z maluszkowi i kopci na biedne dziecko. 

 

Pati też słyszałam różne historie na patologi ...

Matka taka pijana, że nie wie jak urodziło się jej dziecko :( przykre 

2019-08-03 22:34

Pcheła myślę że Bąkowskiej chodziło o to że jak kobiety piją i palą w ciąży to krzywdzą swoje dzieci i zgodzę się z tym stwierdzeniem bo w ciąży jak kobieta pije i pali to dziecko się uzaleznia później rodzą się dzieci FAS i mają na prawdę duże problemy neurologiczne i zamiast mieć dzieciństwo to jeżdżą po różnych specjalistach . Mojej koleżanki siostra taka imprezowa piła paliła itd ma 4 dzieci jedno poroniła do zadnego nie ma praw rodzicielskich i dzieci mają na prawdę duże problemy zdrowotne więc owszem jak matka pije i pali w ciąży bądź bierze inne używki to robi dziekcu krzywdę . 

 

Wyobraźcie sobie taką historię że kobieta brała cały czas heroinę w ciąży i wylądowała na patologi ciąży na 2 tygodnie zachowywała się jak wariatka tak potrzebowała narkotyków dziecko się urodziło ale nie wiem co się z nim stało na pewno powikłania były no i uzależnione już też takie dziecko jest . Przeraża mnie czasem to co kobiety robią . Kolejna też historia jak kobieta przyjechała na do szpitala karetka bo brzuch ja bolał pijana że nie widziała co się dzieje okazalo się że rodzi i główka już była na zewnatrz . Dużo podobnych historii poznałam jak leżałam na patologii ciąży i wieczorami była taka super położna i opowiadała a ze leżałam miesiąc to często się widziałyśmy .