Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2182 Wątki)

Stawianie brzucha , a skracanie się szyjki w ciązy

Data utworzenia : 2019-03-25 14:26 | Ostatni komentarz 2019-07-23 19:49

Marta-1997

6309 Odsłony
77 Komentarze

Od 3 tygodni ( gdzieś o 22 tygodnia ciąży ) kilka razy dziennie stawia mi się brzuch .Robi się twardy i nie pomaga nawet no-spa . Czytałam,że jest to objaw skracania szyjki . Jak było to u was czy zawsze jak twardniał i się stawiał miałyście skracanie szyjki ?

2019-07-23 19:49

A może to maluszek zmienia pozycję i wypina się na brzuszek mamy

2019-06-04 16:24

Oczywiście na pewno budowa ciała , geny mają dużo wspólnego z tym jak w ciąży wygladamy :) ostatnio rzucił mi się taki obrazek w oczy ciało kobiety po porodzie , rozstępy itd oczywiście nie każda z nas to spotyka ale tekst pod spodem że matka jest w stanie poświęcić swoje ciało żeby mieć to upragnione dziecko . I rzadko kiedy nasze ciało wraca do kondycji z przed ciazy . Ja wiem że moje ciało nigdy takie same nie będzie choćby nawet dlatego że codziennie widzę Blizne po cięciu

2019-05-31 11:25

Wiadomo kwestia ułożenia dziecka i pewnie ilości wód płodowych . Położna mi mówiła , że jak na bliźniaków mam bardzo mały brzuch i to jest na pewno kwestia budowy kobiety i jej urody wiec pewnie cos w tym jest .:)

2019-05-29 19:26

Marta myślę że wagowo by się wyrównało w końcu najmniejszy miał 800g a największy 1200g więc średnio jak każde ważyło około 1kg to 6kg dzieci nie tak duży brzuszek musi być ;) powiem Ci że to chyba nie ma znaczenia np moja siostra urodziła duże mniejsze dziecko niż ja i miała ogromny brzuch mój brzuch nie był duży a dziecko spore a jakbym urodziła w 40tc a nie w 36tc to pewnie dziecko byłoby jeszcze większe ?

2019-05-25 12:30

Ja mimo wszystko też się zastanawiam jak one się tam mieszczą maja juz ponad po 2 kg każda a brzuch mimo wszystko jest bardzo mały. A pomyśleć co to musi być gdy dzieci w brzuszku jest więcej tak jak popularne teraz 6 raczki :)

2019-05-23 14:54

Oj tak takie dzieci to są bezbronne i potrzebują miłości ale też potrafią się pięknie oddzwieczyć . O tak późniejsze ruchy już czuć ale jakoś nie mogę sobie wyobrazić że dwójką dzieci mieszka w brzuszku hehe

2019-05-21 19:52

pati1990 tak do 26 tygodnia bym nie pomyślała , ze w brzuszku sa bliźniaki ,bo wiadomo te ruchy sa słabe , ale teraz już bym sobie dała reke uciąć , że jest ich dwójka , ruchy w dwóch innych częściach brzucha , czkawkę da się wyczuć ze wgl jest gdzie indzie . Tego już się nie da pomylić :) I to prawda do tego trzeba chyba dorosnąc , bo nie wyobraż sobie ,że mogłabym im krzywde zrobić, albo zabronić im życ . Nawet jakby były nie planowane , one chca tylko miłości . To taka bezbronna istotka :)

2019-05-21 19:52

pati1990 tak do 26 tygodnia bym nie pomyślała , ze w brzuszku sa bliźniaki ,bo wiadomo te ruchy sa słabe , ale teraz już bym sobie dała reke uciąć , że jest ich dwójka , ruchy w dwóch innych częściach brzucha , czkawkę da się wyczuć ze wgl jest gdzie indzie . Tego już się nie da pomylić :) I to prawda do tego trzeba chyba dorosnąc , bo nie wyobraż sobie ,że mogłabym im krzywde zrobić, albo zabronić im życ . Nawet jakby były nie planowane , one chca tylko miłości . To taka bezbronna istotka :)