Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2169 Wątki)

Farbowanie włosów a ciąża

Data utworzenia : 2019-02-06 19:51 | Ostatni komentarz 2019-08-15 13:09

sonia.walach

1328 Odsłony
61 Komentarze

Drogie Mamy i nie Mamy ;) co sądzicie na temat farbowania włosów? ja dzisiaj byłam u fryzjerki, która wykonała swoją pracę cudownie za co jestem jej bardzo wdzięczna :) dodam że jestem na początku 5 miesiąca ciąży ;) zauważyłam już dużo ludzi, którzy krytykują to co zrobiłam... że zaszkodzi dziecku, że ja się gorzej poczuje, ale sama znam też kobiety które w ciąży zafarbowały włosy i i z nimi było wszystko w porządku i z dziećmi :) proszę o Wasze opinie(za zbędne i obraźliwe komentarze dziękuję) ;)

2019-07-04 14:29

Rewers, że też są osoby, które naprawdę mogą tak myśleć i wierzyć w takie rzeczy... Czasami aż ciężko powstrzymać się od śmiechu.

2019-07-04 14:22

rewers342 zastanawia mnie, dlaczego ta kobieta w ogóle tak pomyślała... Przecież jakim cudem, farba miałaby mieć jakikolwiek wpływ na kolor włosów u dziecka... Na tym przykładzie, który podałaś, widać, jak do tej pory funkcjonują mity odnośnie farbowania włosów, będąc w ciąży. Czasami aż przykro się to czyta niestety - że te"rewelacje" są aż tak głęboko powielane. No cóż, jak widać, wszystkich przyszłych mam uświadomić się nie da :) Ja mam zamiar jeszcze raz przefarbować włosy przed porodem i w ogóle całkowicie zmienić ich kolor ( a raczej zbliżyć się bardziej do mojego naturalnego odcieniu) :)

2019-07-04 13:48

Ja też farbowalam w ciąży włosy i nic się nie działo .  Wszystko jest dla ludzi A kobieta w ciąży też ma prawo wyglądać świetnie i mieć nową fryzurę ;) 

 

Nigdy nie zapomnę koleżanki z pokoju na porodowce i jej pytania do lekarza " czy moje dziecko ma ciemne włosy bo ja z blondynki przefarbowalam się na czarno ?" Lekarz odpowiedział ze farbowanie włosow nie ma żadnego wpływu na ich kolor u dziecka i samego wpływu na płód też ;)

2019-07-04 12:34

Na podcięciu włosów w 2 miesiącu ciąży podpytałam jak moja zaufana fryzjerka podchodzi do tematu farbowania włosów w okresie ciąży i jak jest z reakcją włosa na farbę. 

Po dłuższej rozmowie rozwiała moje wszelkie wątpliwości i umówiłam się z nią, że jeśli tylko przejdą mi poranne mdłości i drażliwość na zapachy to zawitam u niej na podcięcie końcówek i farbę. Dziś jestem w 29 tygodniu ciąży, włosy po farbowaniu nie ucierpiały, mi nic się nie stało. Ciąża przebiega książkowo każde wyniki mam dobre. 

Wydaje mi się że jest to kwestia stereotypów jakie panują u nas w środowisku, ponieważ kiedyś farby naprawdę szkodziły włosom, dziś są one robione z zupełnie innych składników mniej szkodzących.


Warto zapytać wcześniej fryzjera z jakiej firmy mają farby i poczytać ich etykiety w domu. 

2019-06-19 15:28

Komentują pewnie osoby które są starej daty albo mają małą wiedzę na ten temat. Kiedyś może i tak było bo nie było odpowiednich farb. To potworzyły się różne mity na ten temat. Teraz w sklepach dostępne są różne farby i rozjaśniacze do włosów, o odmiennym składzie, także dostosowanym do wymogów bezpieczeństwa ciężarnych. Więc nie widzę przeciwwskazań do farbowania włosów w ciąży 

2019-06-19 15:25

Teraz są też farby bez amoniaku, bardziej naturalne i bezpieczne.

2019-06-19 13:03

Piasecka nie ma przeciwwskazań do używania farb z amoniakiem :) nie ma naukowych badań potwierdzających tezę, że szkodzą życiu dziecka :) Jedynym przeciwwskazaniem do jego zapach, który może doprowadzić do wymiotów ciężarną kobietę, ot co :) W pierwszej ciąży farbowałam, w drugiej już raz farbowałam i przed porodem mam zamiar jeszcze raz i to właśnie normalną farbą z amoniakiem :)

2019-06-19 12:00

Jak najbardziej można farbować włosy w ciąży, tylko należy zwrócić uwagę na skład, aby nie zawierała w sobie amoniaku. Ja na szczęście mam naturalny ciemny kolor włosów z którego jestem zadowolona, więc u mnie nie było tego problemu. Osobiście w ogóle nie przepadam za wizytami u fryzjera i w ciąży raczej wolałabym unikać farbowania włosów, ale są kobiety, które relaksują się w ten sposób, więc czemu nie :)