Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2169 Wątki)

Ruchy dziecka pod koniec ciąży

Data utworzenia : 2018-10-05 15:41 | Ostatni komentarz 2022-01-07 13:48

Konto usunięte

43827 Odsłony
125 Komentarze

Drogie mamy, czy dziecko pod koniec ciąży było ruchliwe ? Czy też wsłuchiwałyście się z niepokojem w wasze ciało ? Jestem obecnie w 37 tygodniu ciąży i moje dziecko szaleje. Ciągle się rozpycha, wierci, kręci, kopie i wypycha główkę ku dołowi. Czy taka aktywność powinna niepokoić ?

2019-02-22 07:15

U mnie córeczka w brzuszku była ułożona podłużnie miednicowe i niemal w ogóle nie odczuwałam żadnych kopniaków, wiercenia itp. nawet początkiem 37 tygodnia ciąży. Jedynie co to czułam bulgotanie w brzuszku. Ponoć aktywność dziecka w brzuchu jest inna u każdego dziecka. Jeżeli zmienia się aktywność dziecka u Twojego dziecka, masz jakieś obawy to zwłaszcza pod koniec ciąży warto jechać do szpitala. Lekarze zrobią KTG, USG i zobaczą co z dzieckiem.

2019-02-22 06:52

Jeżeli ciąża przebiega prawidłowo to nie ma potrzeby liczenia ruchów, natomiast jeśli mama choruje na nadciśnienie tętnicze lub cukrzycę to warto je kontrolować. Kontroli wymaga również słaba aktywność dziecka. Jeśli do 22tc ruchy nie są odczuwalne należy zgłosić się do lekarza. Pod koniec ciąży (w okolicach terminu) dziecko powinno poruszyć się min 10 razy w ciągu godziny. Przy mniejszej ilości ruchów można wypić lub zjesc coś słodkiego i skontrolować. Jeżeli ruchów mimo to jest mniej należy zgłosić się do lekarza. Sygnałem że wizyta u lekarza jest konieczna są mniej niż cztery ruchy na godzinę lub ich zupełny brak.

2019-02-22 03:51

U mnie pod koniec ciąży ruchy były słabsze ,ktg miałam co drugi dzień ale wybrałam sie tez sama do szpitala jak sie stresowalam jak mały długo sie nie odzywal

2019-02-20 12:59

Zgadzam sie z Mamą. Wszelkie nietypowe dla naszego dziecka ruchy nalezy skontrolować. Jesli dziecko ogolnie jest spokojne w brzuszku i nagle zaczyna buszować dziwnie lub przeciwnie- jak dziecko to mały buszownik a nagle przestaje to należy zglosic sie do poloznej lub lekarza. To liczenie ruchow to wazna sprawa. Jednakze warto kontrolnie robic usg u poloznej na szkole rodzenia czy spotkaniach okoloporodowych.

Konto usunięte

2019-02-19 13:12

Dobrze, że wspominasz o tym mamameg bo właśnie jak ruchy dzidziusia nagle zmieniają swoją intensywność to powód do kontroli u lekarza. Bo gdy dziecko rusza się nagle i gwałtownie to może być powód do niepokoju albo odwrotnie, zwykle żywiołowe dziecko staje się mało ruchliwe. Dlatego warto liczyć ruchy, obserwować ich intensywność i pory i po prostu zwracać na to uwagę

2019-02-19 11:53

Pod koniec ciąży dziecko ma już bardzo mało miejsca, pamiętam, że w tym późniejszym okresie syna ruszał się rzadziej i wolniej i było to własnie spowodowane brakiem miejsca. Natomiast w podobnym czasie moja znajoma była w ciąży i bała się ruchy dziecka były zbyt intensywne, lekarz tłumaczył, że dziecko mogło zmieniać pozycje szykując się do porodu. Ale każdy przypadek warto skonsultować z lekarzem, dla spokojności.

2019-02-19 10:09

Moja jest mało ruchliwa, ruchy cały czas ma dosyć spokojne, czasem jak po żebrach przejedzie to bywa nieprzyjemnie ale ogólnie nie mam co narzekać. Termin mam na 08.03 więc już blisko i mam wrażenie że teraz jeszcze spokojniejsza jest. Może introwertyczka będzie tak jak jej rodzice :p

2019-02-18 11:28

Martq- a to u mnie buszowała wieczorkami, kiedy mama odpoczywała;) a tatuś mógł z córeczka pogadać przez brzusio i wtedy córeczka pokazywała że go słyszy i kopała co nie miara, a jak kładł reke ma brzusio to sie odwracała pleckami do ręki;) cudowne wspomnienia;)