Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2182 Wątki)

Ruchy dziecka pod koniec ciąży

Data utworzenia : 2018-10-05 15:41 | Ostatni komentarz 2022-01-07 13:48

Konto usunięte

44377 Odsłony
125 Komentarze

Drogie mamy, czy dziecko pod koniec ciąży było ruchliwe ? Czy też wsłuchiwałyście się z niepokojem w wasze ciało ? Jestem obecnie w 37 tygodniu ciąży i moje dziecko szaleje. Ciągle się rozpycha, wierci, kręci, kopie i wypycha główkę ku dołowi. Czy taka aktywność powinna niepokoić ?

2019-03-18 16:48

Moja myszka byłą mega ruchliwa do samego porodu nawet na początku samej akcji porodowej tłukła jak szalone :-) Mój ginekolog sam już nie wiedział co z tym robić i kładł mnie do szpitala z powodu nadpobudliwości dziecka :-) w 37 tc w szpitalu mnie wyśmiali przebadali i puścili do domu na ktg guziczek zapisujący ruchy się zacinał :-)

2019-03-18 16:39

Moja corka rowniez byla ruchliwa.Jednak w 38 tygodniu ciazy byly dni, kiedy nie czulam ruchow.Od razu pojechalam do szpitala.okazalo sie ze wody plodowe mi sie zwiekszyly i moja corcia plywala w basenie hihi bo brzuszek miala ogromny..u mnie rowniez czuc bylo glowke na dole, szczegolnie odczuwalne bylo to wieczorami.

2019-03-18 14:03

E.olesiak- u nas też był w brzuszku nocny marek i wywijanie nóżkami;) i tak ma w dalszym ciągu- budzi sie o tych porach co buszowała w brzuszku;) a ma juz prawie rok;)

2019-03-18 11:53

U mnie córcia była żywa w brzuszku do samego końca. W dzień strasznie mnie skopała (o 3 w nocy zaczęły się skurcze o o 5:50 już była na świecie ) wszyscy się śmiała, że musiała się układać do wyjścia.

2019-03-15 22:33

32 tydzien mala aktywna ulozona główka w dół tak kopie ze jak przytulam sie brzuchem do męża to on to czuje :) jak leze spokojnie to brzuch faluje i widac wyrazne ruchu wypinania ale mysle ze to dobrze bardziej bym sie martwila jakby malo sie ruszala wtedy bym sie zastanawiała czy wszystko jest ok a tak to mam pewność choc smieje sie ze pewno bedzie nocnym markiem bo jak wieczór to najbardziej figluje.

2019-02-22 12:12

U nas Mała byla aktywna do końca bo taki mialam wielki brzuch, choć wód odpowiednio. I plywala sobie w brzuszku jak rybka, a kopała! Także kazdy musi nieco odniesc bardziej do swoich doswiadczeń ciazowych- bo moja wywijala salta do rozwiazania, a niektore dzidziusie sa spokojne przez cala ciażw. Takze obserwujmy nasze cialo i naszego dzidziusia i jak cos sie zmienia, warto zapytać i skonsultowac z lekarzem czy wszystko dobrze. Bo niestety nagłe ruchy u spokojnego dziecka moga swiadczyc o m.in. owinięciu sie pepowinka;/:(

Konto usunięte

2019-02-22 08:38

Do lekarza powinnyśmy zgłosić się w kilku sytuacjach, zgodnie z rozpiską ze strony: https://parenting.pl/ruchy-dziecka-w-ciazy -"Gdy minął 22. tydzień ciąży, a ty nie odczuwasz w ogóle ruchów dziecka. -Gdy aktywność dziecka zmniejsza się natychmiastowo z dnia na dzień, ruchy są słabsze niż zwykle. -Gdy ruchy dziecka stają się nagle bardzo gwałtowne, jak nigdy dotąd. -Gdy wyczuwasz mniej niż cztery ruchy na godzinę lub w ogóle przestajesz je wyczuwać." czyli musimy zwracać uwagę na sytuację gdy ruchy są zbyt delikatne, ale też nagle bardzo gwałtowne

2019-02-22 07:41

nie sądze, to dobrze ze maleństwo jest aktywne, po 36 tyg juz w kazdej chwili moze nastapic rozwiazanie. Ja jestem dopiero w 30 wiec poki co jest optymalnie aktywne