Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2183 Wątki)

Ruchy dziecka pod koniec ciąży

Data utworzenia : 2018-10-05 15:41 | Ostatni komentarz 2022-01-07 13:48

Konto usunięte

44503 Odsłony
125 Komentarze

Drogie mamy, czy dziecko pod koniec ciąży było ruchliwe ? Czy też wsłuchiwałyście się z niepokojem w wasze ciało ? Jestem obecnie w 37 tygodniu ciąży i moje dziecko szaleje. Ciągle się rozpycha, wierci, kręci, kopie i wypycha główkę ku dołowi. Czy taka aktywność powinna niepokoić ?

2018-10-05 21:29

Mój syn się bardziej rozpychal na koniec ciąży bo już miejsca nie miał więc czułam jak się wierci.

2018-10-05 21:11

Ja to bacznie liczyłam ruchy bo Julek pod koniec już mało się ruszał a jak już zaczął to walil długo ale wtedy byłam spokojna

2018-10-05 20:49

Moja córka może i się ruszała, a może nie, nie wiem. Ja od 34 tygodnia ciąży leżałam w szpitalu (urodziłam w 37). Miałam łożysko z przodu więc asekurowalo one ruchy i kopniaki dziecka. Kiedy na ktg pokazywało się, że dziecko się rusza ja nie czułam nic. Najgorsze jest to że pielęgniarki nie reagowały na moje sygnały, a ja miałam małowodzie a potem bezwodzie i mówiłam że nie czuje ruchów, a one wmawiały mi kłamstwo. Córka urodziła się niedotleniona. Każda mama cieszy się z ruchów dziecka, moje od początku do końca były jak musniecie motyla, ledwo wyczuwalne. Także ja przez całą ciążę bałam się i bacznie liczyłam ruchy córki.

Konto usunięte

2018-10-05 20:06

Elżbieta, moja Corka pod koniec ciązy tez rozrabiała, ale na pewno mniej niz wczesniej. Na wczesniejszych etapach bardzo czesto sie poruszała i to intensywnie. Pod koniec miała jedynie takie fazy, ze nagle szalała, a potem potrafila przez dłuuuuugo nic. Moja lekarka powiedziala mi, ze nie nalezy sie zbytnio martwic ruchliwoscia dziecka, bo jedne sa bardziej aktywne, a inne mniej. Wazne, zeby w ogole czuc jakiekolwiek ruchy.

2018-10-05 16:27

Elżbieta mój synek do końca ciąży był taki ruchliwy, mówiłam o tym swojej ginekolog ale nie widziała w tym żadnego problemu. Myślałam, że synek będzie zwlekał z przyjściem na świat, ale zrobił mi niespodziankę i urodził się w terminie.