Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2182 Wątki)

Przyszła mama w pracy – jak o siebie zadbać

Data utworzenia : 2013-08-06 22:46 | Ostatni komentarz 2019-03-29 07:45

Redakcja LOVI

13298 Odsłony
89 Komentarze

Okres ciąży nie musi oznaczać rezygnacji z aktywności zawodowej. Wymaga on jednak zadbania o siebie i zmiany złych przyzwyczajeń. Sprawdź, jak zapewnić sobie bezpieczeństwo i wygodę w pracy.

2017-12-17 07:47

Ja z pierwszym dzieckiem pracowałam do 8 miesiąca. Nowa praca i nie chciałam od razu iść na l4 poza tym chciałam wrócić na to samo miejsce. Niestety podczas mojego macierzyńskiego firma zaczęła plajtowac i zaczęli zwalniać ludzi wiec nie było gdzie wracać. Ale nie żałuję postąpiłam zgodnie ze swoim przekonaniem. Tym razem mimo że 2 ciaza tez planuje pracowac jak najdłużej choć wiadomo jest starszak w domu i przydałoby się go dopiescic przed narodzinami malucha bo potem czasu bedzie mniej...

2017-12-16 10:31

Sprawa L4 w ciąży bardzo indywidualna. Najważniejsze to nie oceniać żadnej kobiety, że ta siedzi przy biurku i nic ciężkiego nie musi robić a od razu poszła na L4, a inna dźwiga w pracy, ale jeszcze z brzuszkiem pracuje. Będąc z boku nie wiemy co się dzieje za drzwiami i jaka jest atmosfera. L4 w ciąży to każdej przyzwolenie i każdy ma prawo decydować o tym sam, czy z niego skorzysta.

2017-12-16 08:49

Pójście na zwolnienie to okropnie kontrowersyjna sprawa, są oczywiście dwie strony, mamy które idą od razu i mamy które pracują do końca. myslę, że każda z nas zna siebie i swoją pracę najlepiej i sama powinna decydować, a nikomu innemu nic do tego. Mało który pracodawca docenia to, że pracuje się do końca. Nie warto na pewno poświęcać ani narażać siebie i dziecka. Róbmy tak jak czujemy. Jeśli praca nas za bardzo obciąża idźmy na zwolnienie. Jeśli nie wytrzymamy w domu pracujmy :)

2017-12-14 13:50

Ja pracowałam do 8 miesiąca. Na zwolnieniu byłam 4 tygodnie i urodziłam:) uważam że wszystko zależy od warunków pracy, jeżeli ktoś lubi swoją pracę i dobrze się czuję , to czemu nie, lepsze to niż siedzenie w domu.

2017-12-09 00:13

Mnie przez pierwsze trzy miesiące trzymały wymioty i mdłości. Ogólnie całą ciążę źle się czułam i też w ciąży długo pracowałam.

2017-12-08 20:30

Ja pracowałam do 8 miesiąca ciąży. Do 5 miesiąca siedziałam na kasie, oczywiście nic nie dźwigałam , wszyscy na mnie dmuchali i chuchali. Później siedziałam w biurze przy komputerze. W ciąży dobrze się czułam więc mogłam pracować. W domu bym nie wysiedziała, bo jestem osobą która nie umie bezczynnie siedzieć.

Konto usunięte

2017-12-08 13:43

Wszystko zależy od charakteru pracy jaką wykonuje przyszła mama i tego jak rozwija się ciąża. Uważam, że jeśli jest jakiekolwiek zagrożenie powinnyśmy iść na zwolnienie. Natomiast jeśli mamy fajna niestresujaca pracę i dobrze się czujemy to polecam pracować jak najdłużej się da

2017-12-05 21:22

Ja również pracowałam krótko, bo do 3go miesiąca ciąży, zwolnienie dostałam nie ze względu na stan zdrowia, tylko na ciężki dla kobiety ciężarnej charakter pracy (nocne zmiany). Co do dbania o siebie, to oczywiście nie tylko ciężarna pracująca musi się martwić o swój wygląd, bo na codzień też powinnyśmy się czuć ze sobą dobrze :-) na wygodne, ładne ciuszki ciążowe nie trzeba wydawać majątku. Ja większość kupiłam w second handach i są świetne, bardzo dobrej jakości. Nawet eleganckie czarne spodnie z elastycznym pasem znalazłam :-)