Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2183 Wątki)

Krzywa cukrowa

Data utworzenia : 2018-06-07 08:35 | Ostatni komentarz 2022-06-16 13:26

ewuska3101

14095 Odsłony
259 Komentarze

Dziewczyny macie jakieś sprawdzone sposoby na krzywa cukrowa?? Wczoraj byłam ale po 30 min było mi tak nie dobrze że zwymiotowałam. Niestety wynik jest nie ważny i musze go powtorzyć e następnym tygodniu.. POMOŻECIE

2022-06-15 10:38

I tak jest mie tylko w laboratoriach u lekarzy tez . Ja jak jeżdżę do diabetologa (ckd łódź) przed wizytą podchodzisz do maszynki wpisujesz pesel lub numer telefonu i wyskakuje co bilecik z numerem porządkowym- nie ma on nic wspólnego z numerem kolejności rejestracji;  oraz godzi a orientacyjna wizyty . Przed samym gabinetem jest telewizor i ustawia ne numerki porządkowe w kolejności godzin przyjec pacjenta , czyli sa w większości niepokolei. Ostatnio się ze mną gosciu kłócił ze ona ma numer 302 a ja 340 i ze on ma szybciej wizyte . Pokazuje mu na kartce pod spodem godzine przyjęcia jaka ma a jaka mam ja- godzine po mniec; oburzenie bylo 100%

2022-06-15 10:11

U nas także na krzywa wchodzi się bez kolejki co jakiś czas pielęgniarka wychodzi i kontroluje sytuacje , pyta o samopoczucie i mówi ile zostało do kolejnego pobrania a niech ludzie gadają dla mnie to jest chore jak wyskakuje jakiś dziadek że on był pierwszy i jemu się należy po czym wychodzi pielęgniarka i kazuje mu czekać to jest wielce oburzony bo sory ale my mamy ich puszczać w kolekcjach i wszystko a jak przychodzi co do czego to zero zrozumienia dla młodszego pokolenia 

2022-06-15 08:29

Dlatego ja jestem za tym aby były numerki do pobierania;) wtedy każdy wchodzi jak mu wypada;) bez kłótki a osoby w ciazy czy z krzywą powinny mieć osobny gabinet to by było rozwiazanie;)

2022-06-14 12:40

U mnie tez tak było ale ludzie krzyczały ze ktoś bez kolejki wchodzi 

2022-06-14 06:15

U nas osoby na krzywą cukrową wchodzą poza kolejnością. I panie pielęgniarki mówią, żeby się nawet ludzi w kolejce nie pytać, tylko wchodzić do gabinetu i tyle. Najwyżej sobie pomarudzą. U mnie w przychodni dużo starszych osób jest i wiecznie się o miejsce w kolejce kłócą. Ostatnio byłam świadkiem jak jedna pani nakrzyczała na kobietę z malutkim dzieckiem, że jej nie przepuści. Mimo że osoby z dziećmi do lat 5 i kobiety w ciąży mają pierwszeństwo - zgodnie z tym co jest napisane na drzwiach.

2022-06-13 21:16

MamaEmmy u nas tak samo jest, ale często się można spotkać z zniesmaczeniem ze strony osób, które mają przepuścić;/

Karolcia ja też sobie wcisnęłam cytrynę i jakoś przełknęłam;p

2022-06-13 09:44

Anabanana  to jest jakiś absurd żeby jakieś limity były. U nas w laboratorium nie ma i dodatkowo ci na krzywą mają pierwszeństwo za 1 drugim i 3 przy pobraniu i ludzie muszą przepuszczać czy im się to podoba czy nie takie są zasady ale może to tez zalezy od tego jak duze jest miasto ? 

 

2022-06-13 09:25

Mi pielęgniarka poradziła wcisnąć połówkę cytryny do roztworu z glukozą i tak zrobiłam, piłam powoli łyk po łyku i dla mnie nie było to takie najgorsze. Smakowało jak taka bardzo słodka lemoniada, no i trochę drapało przełyk. Ale ja ogólnie w ciąży nie miałam problemu z mdłościami i wymiotami, więc to pewnie też miało znaczenie.