Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2169 Wątki)

Krzywa cukrowa

Data utworzenia : 2018-06-07 08:35 | Ostatni komentarz 2022-06-16 13:26

ewuska3101

13670 Odsłony
259 Komentarze

Dziewczyny macie jakieś sprawdzone sposoby na krzywa cukrowa?? Wczoraj byłam ale po 30 min było mi tak nie dobrze że zwymiotowałam. Niestety wynik jest nie ważny i musze go powtorzyć e następnym tygodniu.. POMOŻECIE

2019-09-30 23:58

Zama ja miałam na czczo 89, lekarz zasugerował mierzenie poziomu cukru glukometrem po każdym posiłku i rano na glukometrów miałam cukry na poziomie 92-96. Dostałam skierowanie do poradni diabetologicznej, a tam lekarz zlecił insulinę, zaczynałam od 2 jednostek. Cukrzycy nie wolno lekceważyć, jeżeli jest na granicy normy to lepiej jest bacznie obserwować i zmodyfikować dietę.

2019-09-26 18:35

W ciąży inaczej liczy się cukrzycę, z tego co mój lekarz mówił wynik wyższy niż 90 to już cukrzyca gdzie norma to 100 ileś gdy ciąży nie ma 

2019-09-26 13:53

pati1990 zgadzam się, obciąża organizm i to bardzo. Natomiast nie jest to rzadkie, że lekarz każe powtórzyć badanie, czy to chociażby w przypadku podejrzenia cukrzycy, czy przez to, że np. kobieta zwymiotowała. Przynajmniej u mnie w regionie większość lekarzy chce powtórki badań, kiedy wyniki są lekko powyżej normy, żeby mieć pewność, czy to na pewno cukrzyca ciążowa, czy może ciężarna najadła się dzień wcześniej jakiś słodkich rzeczy.

2019-09-26 12:46

Ze stresu miałam mega wysokie ciśnienie, że gdyby nie fakt, ze mierzę je w domu i mam prawidłowe to bym leki dostała..

Ogólnie lekarz stwierdził, ze wynik wyszedł dobrze i nie ma obaw i cukrzycy brak, za to powoli zbliżamy się do anemii i mam brać żelazo i dodatkowo magnez na wysokie ciśnienie.. 

Także ufff, najwidoczniej on ma inne normy. 

Pisałam z dziewczynami na grupie ciążowej na FB i wiele z nich miało podobne wyniki do moich i też nie maja zakwalifikowanej cukrzycy, więc już sama nie wiem. Mimo wszystko wprowadzę modyfikację diety. 

2019-09-25 14:53

Magicznypazur raczej nikt nie będzie powtarzał wyników bo to badanie strasznie obciąża organizm u mnie podobna sytuacja jak u Zamaranczy lekarz kazał wprowadzić dietę . U mnie też był lekko podwyższony i lekarz zakwalifikował mnie do kobiet z cukrzycą . Powiedział że kolejne badanie zbyt mocno obciążyłoby organizm a dieta nie zaszkodzi . 

 

Zamarancza jestem ciekawa co tam Ci lekarz powie 

2019-09-25 13:58

Niby wynik delikatnie podwyższony, ale jednak. Według mnie w ciąży należy bezwzględnie wszystko kontrolować. I do diabeteloga warto się przejść.

2019-09-25 09:42

Zamarancza i jak ? 

Nie miałaś mocno podwyzszonego więc jak już to tylko dieta . Szczerze mówiąc ja zawsze miałam ten pierwszy wynik też delikatnie podwyższony A reszta wszystko w normie i do żadnego diabetologa mnie nie wysłali . Mogłaś zjeść czy wypić  coś wieczorem co by się na resztkach jeszcze trzymało.  Będzie dobrze , głowa do góry! ;)

2019-09-25 09:18

Od rana mam mega stres :(