Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2169 Wątki)

Samoopalacze i balsamy

Data utworzenia : 2018-05-08 10:52 | Ostatni komentarz 2020-05-17 12:38

Olka154

2288 Odsłony
40 Komentarze

Dziewczyny nie wiem czy był już taki wątek ale nie mogę znaleźć na forum nic podobnego więc proszę was o radę, jestem w 29 tc. za trzy tygodnie idziemy na wesele i tak się zastanawiam czy mogę przed uroczystością użyć chociaż z dwa razy samoopalacza albo balsamu brązującego bo wiem że opalanie jest nie wskazane...

Konto usunięte

2018-05-08 16:14

Nie użyłabym. Kupujemy kremy/ balsamy dla kobiet w ciazy i karmiących. Unikamy wszystkich potencjalnych zagrożeń dlatego nieprzebadanego pod tym kątem samoopalacza bym nie użyła

2018-05-08 15:31

W tamtym roku w ciązy w czasie wakacji unikałam słońca, ale używałam pianki St Tropez, nakładałam ją na nogi i ręce oraz dekolt :) Nie miałam żadnych podrażnień. :)

2018-05-08 13:11

Olka opalanie nie jest wskazane, ale na spacerze w taką pogodę jaka nam teraz dopisuje i tak chyba trochę słońca liźniesz? :) Idź codziennie na spacer 20 min i żaden samoopalacz ci nie będzie potrzebny. A poza tym nikt nie zwróci uwagi na twoją opaleniznę lub jej brak, bo to brzuszek będzie w centrum uwagi ;)

2018-05-08 13:06

Jeżeli już to nie robiłabym takich eksperymentów tuż przed uroczystością. Bo nawet jak dany kosmetyk nas nie uczulał i nie podrażniał, to w ciąży już może, więc lepiej to sprawdzić wcześniej. Osobiście nie przepadam za samoopalaczami, ale jeśli koniecznie chcesz to znajdź taki z dobrym, bezpiecznym składem dla kobiet w ciąży.

2018-05-08 11:26

ja bym raczej nie próbowała samoopalacza bo może być tak że zamiast opalenizny będziesz mieć plamy na skórze bo w ciąży najczęściej tak to działa. Co do kremów to też różnie może być pamiętaj że one przeważnie są chemiczne i mogą podrażniac bądź uczulic skórę kobiety w ciąży. dodam jeszcze że głównym składnikiem samoopalaczy jest DHA-dihydroaceton w teorii cząsteczki tej substancji są zbyt duże, aby przenikać przez skórę, ale nie jest do końca pewne czy są w pełni bezpieczne dla kobiet w ciąży no i samoopalacze mogą zawierać również inne substancje dodatkowe, które mogą działać niekorzystnie dla kobiety w ciąży.

Konto usunięte

2018-05-08 11:25

Apropos, do sprawdzania składów kosmetyków polecam fajna aplikację na telefon Scan Cosmetic :-)

2018-05-08 11:06

http://klik.do/QGoJ to zalezy od skory, mi to nie sluzy kompletnie, a uzywalam drozszycvh i tanszych.

2018-05-08 10:59

Ola ja używałam balsamów brązujących. Trzeba sprawdzić sobie skład i poszukać na necie czy dana substancja może szkodzić w ciąży czy nie. Wystarczy, że w google wpiszesz i wszystko wyskoczy na jej temat. Ja bym na Twoim miejscu, jeśli znajdziesz coś co ma fajny skład, sprawdziła wcześniej jak reaguje na skórze, bo hormony w ciąży lubią płatać figle. Na niektóre kobiety nie działa w okresie ciąży żaden samoopalacz, po prostu się nie przyjmuje, albo robią się plamy. U mnie było ok, byłam zadowolona z efektu.