Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2184 Wątki)

Ciąża i policystyczne jajniki :(

Data utworzenia : 2013-07-16 19:11 | Ostatni komentarz 2021-10-14 11:48

joanna83

7381 Odsłony
12 Komentarze

Witam, mam problem od dłuższego czasu pojawiają sie u mnie silne zasłabnięcia zawroty głowy (ale nie upadłam) wczoraj udało mi się dostac do ginekologa i wykrył policystyczne jajniki (jak to okreslił "bardzo") bolało mnie jakiś czas w dole brzucha po jednej stronie ale.... przechodziło jednak lekarz wykrył coś jeszcze..... 7tyg. dzidziusia z bijącym serduszkiem określił to jako cud przy moim schorzeniu... mam już dwóch synków i bardzo sięcieszę że jeszcze jedno dzieciątko pojawi sięw naszej rodzinie :) niestety od początku jestem na luteinie (2 razy dziennie) wewnątrz pęcherza płodowego pojawiło się jakies rozwarstwienie ale lekarz twierdzi że się ... wchłonie nie wiem..... największym moim problemem jest skaczący cukier i upoczywie biegunki bóle brzucha minęły po nospie forte którą przepisał mi wczoraj lekarz ale nie wiem jak zatrzymać biegunke nigdy mi się to nie przytafiło w ciąży.... więc nie wiem jak sobie z tym poradzić nie mam pojęcia co jeść w tej sytuacji ponieważ pokarmy które powinny zatrzymywać potęgują biegunkę..... czy jakaś mam to przechodziła?? bądżwie jak sobie z tym poradzić proszę was o pomoc bo męczę się bardzo....

2013-07-18 23:26

Asiu, policystyczne jajniki w ciazy ci raczej nie przeszkodzą... Ja tez mam PCO i u mnie tez mowili, ze cud sie zdarzyl (a właściwie dwa bo mam dwóch synkow) :) jedynie teraz biore tabletki na bazie progesteronu tylko - przy pco nie wolno z estrogenem, przynajmniej w moim przypadku... Co do biegunki, moze ta smecta pomoże, bo rzeczywiście z tego co wiem to jest bezpieczna w ciszy, jeszcze jest taki preparat na biegunkę w aptece ORS2000 (albo ors200 bo nie calkiem pamietam końcówkę) to jest sok z marchwi z czymś jeszcze, musialabys sie zapytac czy mozna w ciazy, bo ja to stosowalam u synka jak byl maly i mial biegunkę... Z,marchewka jest roznie bo zależy jak jest przyrzadzona to wtedy powoduje zaparcia lub biegunki... Ja to zawsze mialam problem z zaparciami, ale biegunki zdarzaly sie jak moim dzieciom cos nie pasowalo, Np.zjadlam cos smazonego lub jogurt nie tej marki co mu smakowalo - brzmi śmiesznie, ale powaznie moglam jesc tylko jogobelle, bron boże danone :) moze pij miete i herbatkę, unikaj kawy i zwyklej wody, tak jak przegotowanej bo ona dobra na zaparcia... Zycze powodzenia!

2013-07-18 22:34

A czy miała Pani takie problemy nie będąc w ciąży (biegunki)?. Zalecam dużo pić wody oraz ciepłych napojów np. herbatę z mięty. Na biegunki pomaga również mus jabłkowy ponieważ zawiera naturalne pektyny i zagęszcza stolec. Można jeść otręby. A czy ostatnio brała Pani antybiotyki? Miała Pani jakoś infekcję?

2013-07-18 09:20

Dziękuję ale wczoraj juz było totalnie źle i lekarz kazał wziąć mi smecte..... i porawiło się ale jak czytałam opinie mam na niektórych forach, że te co mają biegunkę a nie zatwardzenie to szczęściary to przyznam szczerze że aż mi ręce opadły :( A marchew i to co powinno zatrzymywać działa na mnie odwrotnie i lekarz też nie potrafi tego wyjaśnić natomiast zasugerował zespół jelita nadwrażliwego.... więc mam kolejną rzecz do sprawdzenia tylko tego się chyba nie leczy w ciąży:(

2013-07-17 21:08

Ja miałam biegunkę w ciąży i szczerze powiedziawszy to mi pomogła gotowana marchewka, może to Ci pomoże. Pamiętaj również o tym aby pic dużo płynów. Trzymam kciuki za Ciebie i maleństwo, mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze, a biegunka da Ci spokój.