Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2182 Wątki)

Kiedy dziecko ustawia się prawidłowo?

Data utworzenia : 2018-02-27 12:16 | Ostatni komentarz 2021-11-28 11:36

Agnieszka -1989

15881 Odsłony
1153 Komentarze

Jestem w 28 tc. Wczoraj na usg wyszło, że póki co maluszek jest ustawiony nieprawidłowo. Ma jeszcze trochę miejsca, żeby zrobić tego fikołka, ale wiadomo z dnia na dzień tego miejsca jest coraz mniej. A jeśli się nie odwróci to będzie cesarka, a że to pierwsze dziecko to przy kolejnym wtedy też będzie wskazanie do cesarki a chciałam próbować siłami natury. Ponoć dziecko na różnym etapie ciąży potrafi się obrócić a jak jest/było u Was, kiedy maleństwo ustawiło się tak jak trzeba?

2018-06-13 12:59

Aneta to ładnie byłaś już do porodu przygotowana i pozazdrościć tak szybkiego porodu ;)

2018-06-13 00:42

U mnie poród nie był wywolywany. Ale ja miałam duże rozwarcie jak szłam do porodu. W ósmym miesiącu już miałam cztery centymetry rozwarcia, skurczów nie czułam. To samo było na kilka godzin za nim się akcja porodowa zaczęła. Skurcze regularne, a ja ich nie czułam. Dopiero poczułam już te konkretne skurcze.

2018-06-12 22:20

Ja miałam zaznaczone w planie porodu, ze chcę skorzystać ze znieczulenia. W szpitalu, gdzie rodziłam niby była taka możliwosć, ale tylko w godzinach pracy anestezjologa, czyli od 7-15 w dni powszednie, a w pozostałe wzywano anestezjologa z chirurgii tylko do pilnych cięć...

2018-06-12 20:17

Aneta od pierwszych skurczów do porodu minęło tylko 2 godziny? To powiem ci z myślałam ze u mnie bylo mega szybko. Wydaje mi sie ze poszło tak szybko bo mialam poród wywolywany. I żel tak zadzialal. Szczerze mówiąc to ja podpisałem zgodę na ZOP bo Musialam to zrobić przed porodem. I w razie czego chcialam mieć wybór jesli jednak ból bedzie mocniejszy niz myslalam. Ale Położna wiiedziala ze Chce spróbować rodzic bez. Możliwe ze gdyby poród trwał dłużej to bym sie zdecydowała na to znieczulenie.

2018-06-12 18:30

Ja mam takie nastawienie, ale fajnie też byłoby mieć gdzieś w głowie, że w razie czego mam możliwość znieczulenia, ale niestety tutaj nie ma takiej możliwości więc będzie trzeba jakoś urodzić bez. ;) Nie twierdze, że bym nie wzięła jakbym już bardzo bardzo bolało ale skoro nie ma to nie będzie ;)

2018-06-12 14:49

To ja wiedząc jakie mogą być skutki uboczne nie zdecydowałam się na znieczulenie. Ale mój poród był szybki i rozwarcie też szybko szło. Niecałe dwie godziny i po porodzie. Więc ja mogę tak rodzić. Długo się nie meczylam.

2018-06-12 12:20

Na mnie niestety znieczulenie zadziałało negatywnie w pierwszym porodzie i u nas był spadek tętna i to szybki dlatego skończyło się na cesarce. Czytałam skutkach ubocznych tego znieczulenia, zdawałam siebie ze wszystkiego sprawę a i tak poprosiłam o nie przy drugim porodzie i na szczęście już były ok. Pewnie bym dała radę, ale wiedziałam że moje rozwarcie nie idą za szybko że to może potrwać i poprosilam znów. Marta ja też miałam takie nastawienie, że nie będę brala znieczulenia, że tyle kobiet urodziło i dało radę więc czemu ja mam nie dać a jednak ten długo trwający ból mnie tak osłabił przybil, że nie wyobrażalam sobie końcówki bez znieczulenia

2018-06-12 11:29

No pewnie że można bez znieczulenia. Kobiety rodzą od tysięcy lat :) Ja wychodzę z założenia że jak można sobie ulżyć w cierpieniu, to czemu nie. Mnie te dwie godziny bez bólu pozwoliły na naładowanie akumulatorów na skurcze parte. A spadki tętna owszem, niestety mogą się zdarzyć i matce i dziecku, tak samo postęp porodu może zwolnić lub nawet zatrzymać przez zop. Wszystko ma swoje ewentualne skutki uboczne niestety. Mnie na szczęście ominęły, więc gdybym jeszcze raz miała rodzić to chętnie skorzystam ponownie. Wszystko jest dla ludzi. A każda z nas ma inne oczekiwania wobec porodu, więc co kto lubi :)