Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2182 Wątki)

Wskazania do cesarskiego cięcia

Data utworzenia : 2017-11-03 16:13 | Ostatni komentarz 2019-11-25 10:31

Redakcja LOVI

9378 Odsłony
256 Komentarze

W Polsce niemal co trzeci poród odbywa się przez cesarskie cięcie. Dowiedz się, jakie są najczęstsze wskazania medyczne do tego zabiegu.

2019-11-21 20:34

Natalia kilka tyg to chyba lekka przesada. Zależy kto bo ja np. po tygodniu już całkiem nieźle sobie radziłam. 

 

JustaMama wydaje mi się, że zarówno przy cięciu jaki i porodzie naturalnym jest ryzyko że coś może się stać dziecku czy rodzącej. 

2019-11-21 19:38

Mi się wydaje że właśnie SN jest mniej bezpieczne przynajmniej dla dziecka 

2019-11-21 18:40

Jak ktoś ma złe doświadczenia z którymś rodzajem porodu to naturalne, że będzie chciał go uniknąć.

Ja mimo cesarki, to wolałabym urodzić sn. Ze względu na zalety tego porodu i jednak większe bezpieczeństwo.

Konto usunięte

2019-11-21 17:56

Natalia to zależy jak ktoś przejdzie poród SN. Ja na przykład przeszłam dobrze ale moja siostra miesiąc nie mogła normalnie chodzić i siedzieć. Więc nie ma reguły. 

2019-11-21 16:06

Karolina ja medycznych wskazań nie mislam ale panicznie bałam się porodu SN. Lekarz prowadzący bez wskazań cc zrobić nie chciał ale wystawił skierowanie do psychiatry on z kolei uznał że cierpię na tokofobie i z tego tytułu mislsm wykonane cc. Więc pytanie dlaczego twoja siostra nie chce rodzić SN 

2019-11-21 16:02

Karolina ja mam porównanie i cc i sn (co prawda bez ostatniej fazy) i zdecydowanie wolę się wymeczyc kilka godzić niż kilka tygodni nie móc się ruszać.. 

2019-11-21 15:24

czy jest tu jakas mama ktora nie miała wskazań do cc ale dzięki lekarzowi nagle mogła wybrać? Ja ogólnie urodziłam naturalnie ale moja siostra za nic w świecie nie chciała urodzić naturalnie i ja naprawdę rozumiem uważam ze do niczego nie powinno się zmuszać kobiety. Dla mnie bardziej przerażające wydaje sie cc a dla niej nie. Czesto jak rozmawialm z mamami ktore rodziły naturalnie a potem mialy cc mówią ze teraz jak cos to tylo cc.

2019-11-21 14:28

Tak też tak miałam. Dostałam drgawek i było mi okropnie zimno. Myślę że to kwestia znieczulenia bo uspokoiło się dopiero jak przestawało działać. Położna mówiła że po porodzie już tak się dzieje z kobietą.