Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2170 Wątki)

Wskazania do cesarskiego cięcia

Data utworzenia : 2017-11-03 16:13 | Ostatni komentarz 2019-11-25 10:31

Redakcja LOVI

9320 Odsłony
256 Komentarze

W Polsce niemal co trzeci poród odbywa się przez cesarskie cięcie. Dowiedz się, jakie są najczęstsze wskazania medyczne do tego zabiegu.

2017-12-14 14:45

Miałam dwa cc ze wskazań nagłych. Pierwsze- niewspółmierność matczyno- płodowa, drugie cc z uwagi na rozchodzącą się bliznę po pierwszej cc.

2017-11-13 10:49

U nas podczas porodu okazalo sie ze dziecko nie urodzi sie silami natury. Po 8 godzinach zrobiono mi cc. Przyczyna Wysokie proste wstawienie sie glowki

2017-11-11 09:15

Witajcie :) Ja długo zwlekałam z decyzja o ciąży, chciałam mieć dziecko, ale bałam sie bardzo porodu i zawsze mówiłam mężowi ze jeśli zajdę w ciąże to jako poród to tylko cesarka!! Ale wtedy byłam zielona w temacie... teraz jestem w 20 tyg ciąży - Ju nie moge sie doczekać córeczki!! I tak: trochę poczytałam na temat porodów, porozmawiała. Z ginekologiem na ten temat i stwierdziłam, ze chce rodzic naturalnie. PrYzwyczailam sie juz do tej myśli, a tu nagle sie dowiedziałam na badaniachn połówkowych, ze poród naturalny może być niemożliwy w moim przypadku :( przyczep pępowiny do łożyska jest stosunkowo nisko, łożysko lekarka zakwalifikowała jako przodujące i teraz muszę uważać zeby nie nadwyrężyć tego stanu. Dużo leżeć, lepiej w domu nóż w szpitalu. Mam cicha nadzieje ze sytuacja sie jednak poprawi i będę mogła urodzić naturalnie :)

2017-11-10 15:41

U nas byly 3wskazania a w książeczce wpisane : ułozenie miednicowe A jeszcze mialam zwezona miednice i jeszcze mimo tego tez miałabym cc z powodu osteoporozy i problemem z biodrami.

2017-11-10 06:22

U mnie synek nie wchodził główka w kanał i nie było postępu.

2017-11-09 16:18

U mnie 16h męki i prób porodu naturalnego zakonczylo sie cc, powodem bylo wysokie proste ustawienie główki.

2017-11-09 16:16

Szkoda że tyle nas musiało tyle przeżyć :-(

2017-11-09 15:45

No i u nas odbyła się pilna cesarska. Pojechaliśmy do szpitala z bardzo wysokim ciśnieniem. Od razu przyjęli nas na oddział i zrobiono badania. Po nie więcej niż dwóch godzinach wyniki już były i Lekarz przyszedł, abym podpisała zgodę na cięcie cesarskie ponieważ jest gestoza i stan przedrzucawkowy.. wszystko obyło się spokojnie, maluch miał 10 pkt. Drugie dziecko chciała bym rodzić naturalnie, lecz szansę mam marne :(