Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2182 Wątki)

Wskazania do cesarskiego cięcia

Data utworzenia : 2017-11-03 16:13 | Ostatni komentarz 2019-11-25 10:31

Redakcja LOVI

9377 Odsłony
256 Komentarze

W Polsce niemal co trzeci poród odbywa się przez cesarskie cięcie. Dowiedz się, jakie są najczęstsze wskazania medyczne do tego zabiegu.

2018-03-04 21:23

Zapewne strach przed sn ;) A szczególnie przed bólem porodowym. Zapytałam kiedyś koleżanki która specjalnie sobie załatwiala skierowanie od jakiegos lekarza żeby mieć cc dlaczego to robi to powiedziała że nie chce żeby jej pochwa była wielkości "arbuza" cokolwiek to znaczy ;)

2018-03-04 21:09

Może mnie negatywnie ocenicie za ten komentarz i będziecie hejtować ale chciałabym prosić o wytłumaczenie jednej rzeczy :) oczywiście nie mówię o kobietach które z różnych względów muszą mieć cc bo tego wymaga ich stan zdrowia czy przemawiają za tym inne aspekty ale zastanawiam się, co kieruje kobietami które z własnej woli (bez wskazań natury medycznej) decydują się na cc???

2018-03-03 10:46

Mojemu synkowi zagrażała zamartwica, lekarze szybko podjęli decyzję o cc. Przy skurczach tętno bardzo spadało. Synek urodził się owinięty czterokrotnie pępowiną. Teraz jestem w drugiej ciąży i lekarz sugeruje, żeby zrobić drugą cesarkę, nie rodzić siłami natury. Lekarze zazwyczaj po pierwszej cesarce, wskazują na drugą też. Mój mi powiedział, że jeszcze w tym roku kobieta po cesarce ma wybór jak chce rodzić. Zdecydowałam się na drugą cesarkę z jego polecenia.

2018-02-10 10:49

Obecnie jestem w 26 tc. Cały czas chciałam rodzić naturalnie i nie wyobrażałam sobie innego scenariusza. Wiem że taki porod ma bardzo wiele zalet. Jednak odkąd wykryto u mnie niewydolność szyjki macicy spokorniałam i zdałam sobie sprawę że ciąża to taki stan, w którym ciężko coś zaplanować. Teraz wiem że nie dość że mogę mieć poród przedwczesny to jeszcze cc. Ważne teraz dla mnie jest żeby dziecko urodziło się zdrowe i w odpowiednim terminie.

2018-02-08 09:25

Agn widocznie maluszek wyczuł Twoje obawy i postanowił dopomóc i wypiął się pośladkami na sn :) Masz rację na pewno, że nie ma się co nastawiać, dobrze że i mnie to przeszło, bo niepotrzebne są potem rozczarowania a nie warto, bo narodziny to cud niezależnie czy cc czy sn. Moja blizna jest dobra z tego co powiedział lekarz na pierwszym usg. I sama blizna, jej grubość nadaje się do próby sn, ale wiadomo, że nie tylko o grubość blizny tu chodzi.

2018-02-05 21:55

Mialam cesarskie cięcie z powodu nieprawidłowego ulozenia sie dziecka. Syn był ułożony pośladkowo. Teraz też bede miala cesarke bo blizna slaba

2018-02-05 16:34

Joanna a kiedy blizna zaczęła się rozchodzić ? Jeszcze na etapie ciąży czy podczas prób porodu sn? Patrycja a u Ciebie sytuacja z blizną jeśli mogę zapytać kiedy była mierzona i stwierdzono iż jest zbyt cienka, mierzono podczas usg i podawano wymiar w milimetrach? Ja pierwszą ciązę zakończoną miałam cc ze względu na ułożenie pośladkowe. Na szczęście nie miałam parcia na poród sn i nie uważam się za gorszą ze względu na to że nie mogłam urodzić inaczej. Prawdę mówiąc całe życie miałam przeczucie że urodze przez cięcie, nie wiem dlaczego. Bałam się tez zaklinowania dziecka podczas porodu sn i nawet w myślach miałam prośbę do losu, żeby już wcześniej zadecydował jeśli sn miałoby pójść nie tak. No i od połówkowego usg synek siedział na pupie nie zmieniając pozycji na główkową już później wcale, dlatego czasami los wie co robi ;) Samo cięcie wspominam średnio, dochodzenie do siebie po cięciu bardzo dobrze. Obecnie szykowana jestem na planowe cc ze względu na nisko połozone łożysko, zaraz ponad blizną po pierwszym cięciu i odstęp porodów. Myślałam dużo o VBAC ale tylko wtedy, gdy ciąża będzie niepowikłana i lekarz da mi zielone światło. Ale jest jak jest i mam tylko nadzieję na szczęsliwe zakończenie :) Bo dla mnie każdy poród to cud narodzin i nic nie jest w stanie tego przyćmić :)))

2018-02-05 15:25

Ja również będę miała cc. Pierwszy poród skończył się w ten sposób, ponieważ syn był ułożony pośladkowo. A teraz mam delikatną, słabą blizne