Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2182 Wątki)

Wskazania do cesarskiego cięcia

Data utworzenia : 2017-11-03 16:13 | Ostatni komentarz 2019-11-25 10:31

Redakcja LOVI

9376 Odsłony
256 Komentarze

W Polsce niemal co trzeci poród odbywa się przez cesarskie cięcie. Dowiedz się, jakie są najczęstsze wskazania medyczne do tego zabiegu.

2019-09-03 18:35

Bardzo czesto gdy pierwsze dziecko uridziłi się przez CC to od razu zakładają lekarze że 2 też będzie przez CC. A wcale tak nie musi być, warto starać się urodzić naturalnie o ile jest wszystko Ok. U mnie dziecko ułożyło się w 31 tygodniu ciąży. Bywa często tak że układa się dopiero podczas porodu. 

2019-09-03 10:00

No to daj znać co i jak i jak lekarz widzi obrócenie sie dziecka.

Wiesz nie słyszałam o czymś takim jak wizyta kwalifikacyjna w szpitalu. Na czym to polega?

Konto usunięte

2019-09-03 07:46

Córka mi się szybciej ustawiła w dobrej pozycji... Jeszcze się tym nie martwię, ale zaczęłam już myśleć :D Dzisiaj idziemy na USG III trymestru to zobaczymy co lekarz powie. No i od przyszłego tygodnia pewnie zacznę się umawiać na wizyty kwalifikacyjne do 2 szpitali, to na tych wizytach głównie lekarze podejmą decyzję jaki poród. 

2019-09-03 01:47

U mnie w 28 TC też była odwrócona w zła stronę później w 32 główka w dół 34 znowu źle i w 36/37 fiknela już dobrze. Niestety u nas skończyło się CC w 38 tygodniu przez to że dostałam wysokiego ciśnienia, które szalało jak chciało �

2019-09-02 21:46

Pcheła jeszcze ma zatem chwileczkę na obrót i oby się udało. Jak nie to nic nie poradzisz i ustalisz termin na cesarkę.. Będę jednak trzymać kciuki, żeby dzidzia fiknęła głową w dół :D

 

2019-09-02 21:40

Pcheła jest jeszcze szansa, że się mały odwróci poprawnie :) Niektóre dzieci nawet w dniu porodu odwracają się, mimo że w sumie nie mają miejsca, ale jednak to robią. Mojej koleżance drugi synek właśnie odwrócił się w dniu porodu, że mogła ostatecznie urodzić naturalnie. Natomiast szwagierce pierwsze dziecko odwróciło się pośladkowo, mimo wcześniejszego poprawnego ułożenia i musiała mieć wykonane cięcie.

2019-09-02 13:20

Nie pamiętam kiedy dokładnie mi się odwróciła córka główką w dół ale też tak późno, chyba w 30 tc. Dobrze to jednak mieć na uwadze pod czas wizyt.

Konto usunięte

2019-09-02 08:52

Dziewczyny, aleśmy odbiegły od tematu wątku ;) 

 

Kurcze ostatnio byłam na wizycie i powiedziała, że póki co młody jest ułożony pośladkowo :( Aktualnie 28 tc. mam nadzieję, że obróci się główką w dół do czasu porodu i będę mogła urodzić naturalnie...