Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rozwój i wychowanie (724 Wątki)

Wakacje samolotem - lista rzeczy dla dziecka

Data utworzenia : 2017-05-30 13:09 | Ostatni komentarz 2017-09-18 11:01

agn_kaw

990 Odsłony
4 Komentarze

Dziewczyny zakładam nowy wątek, w starszych widziałam jakieś mini listy rzeczy przydatnych do zabrania ze sobą na wakacje, ale były one niezbyt szczegółowe i nigdzie nie znalazłam takiej, by była choć bliska pełnej wg mnie :) Jako że sami wybieramy się z synkeim (15m) na wakacje samolotem, to zrobiłam taką listę dla samej siebie, aby o niczym nie zapomnieć. Zapewne jeszcze coś będę do niej dopisywała do dnia wylotu , po wakacjach też kontrolnie zamelduję czego nam zabrakło ;) Pakowanie walizki zależne jest od wieku dziecka i wydaje mi się że ten okołoroczny czas jest jednym z bardziej problematycznych, bo nie jest już na samej piersi (czy mm) już zajada inne rzeczy, ale jednak nadal dbamy o to by ich jakość była jak najlepsza. Inaczej też wygląda torba podczas wyjazdu na terenie Polski, bo tutaj w zasadzie wszystko swoje ulubione możemy dokupić już na miejscu. Ubranek idzie sporo ze względu na szybkie brudzenie itd itd Ale wklejam moją roboczą listę może którejś z Was się przyda po własnych modyfikacjach :) (Zbliżone tematycznie wątki tutaj : http://lovi.pl/pl/health-and-development/239 , http://lovi.pl/pl/rodzice/21 ) UBRANIA koszulki z krótkim,(8) z długim (3) Krótkie spodenki (5) Spodnie długie lniane, jeansy (1) Sweter/bluza (do samolotu, na wieczór) Piżamy (rampers krótki, coś dłuższego w razie klimy) Kapelusz/chustka na głowę Chustka na szyję (?) Sandały Skarpetki z abs (po pokoju) ARTYKUŁY HIGIENICZNE: Pampersy (ok6szt/dz) Sudocrem Waciki Chusteczki nawilż. Woreczki na pieluchy Szczoteczka i pasta Przewijaki jednorazowe Smoczki Płyn do kąpieli/szampon Krem nawilżający Obcinaczki do paznokci APTECZKA: KSIĄŻECZKA ZDROWIA! Karta EKUZ Sudocrem Bepanthen (na oparzenia, ranki) Octenisept Probiotyk Elektrolity Wit C Olbas Maść majerankowa Sól fizjolog. Nurofen syrop Wit D Fenistil krople Fenistil żel Wapno Plastry Opatrunki jałowe Bandaż Kremy UV Camilia Dentinox Smecta Termometr Kleszczołapka PLAżOWANIE: Kółko Foremki Wiaderko Ręcznik? Prześcieradło z gumką (?) Namiot (?) Pieluszki do kąpieli wielo i jednorazowe Okulary przeciwsłoneczne z filtrem UV400 i polaryzacją POSIŁKI bidon x2 Doidy EZPZ mała Sztućce Płyn do naczyń, gąbeczka Lunchbox (na wycieczki) Miseczka Śliniak x2 Tetry Tubki(DayUp,Musy,Warzywne) Słoiczki małe obiadowe(?) Chrupki Batoniki owocowe Kasza Hipp ?? INNE Kocyki bawełniane różnej grubości Bambusy Ręcznik do kąpieli Wanienka turyst (?) Wózek i travel bag Chusta Nosidło Torba podręczna Pieluchy Przewijak Woreczki Jedzenie + Przeźroczyste saszetki Przekąski na start i lądowanie Woda/bidon Bambus Kocyk Sweterek Zabawki Nosidło Chusteczki mokre Chust antybakteryjne Chusteczki higienizne

Konto usunięte

2017-09-18 11:01

Dobry temat. Sama proponowałabym jeszcze nie zapominać o zabawkach dla dziecka Dziecko może przespać podróż. Ale równie dobrze może mu się nie chcieć spać i trzeba w jakiś dobry sposób zająć maluszkowi czas. Na stronie znajduje się równiez kilka porad na temat tego jak spędzić wakacje na luzie: https://www.uniqa.pl/ubezpieczenia-dla-ciebie/moje-zycie/lubie-podroze/OC-w-polisie-turystycznej Sugeruje ubezpieczyć zdrowotnie nie tylko siebie. Ale również ubezpieczyć bagaż. Sytuacje, w których bagaż zostaje skradziony z lotniska (czy też zgubiony) wcale do takich rzadkich nie należą.

2017-06-02 23:03

Mój syn ma dopiero 4 miesiące ale na przyszłość lista się przyda :)

2017-05-30 19:43

Ogólnie super wątek i proponuję osoby które wyjeżdżają i pomoc innym mamom o wrzucanie swoich list. Tylko piszcie gdzie wakacje na jak długo i ile ma dziecko:-)

2017-05-30 19:39

Ja co prawda wakacje planuje w Polsce podobnie jak w zeszłym roku więc zmienia się trochę ilość ubranek zwłaszcza cieplejszych ale w zeszłym roku tworzyłam podobna listę. W tym roku jest starszy więc będzie łatwiej bo już bez słoiczkow itp ale super to uporządkowalas więc pewnie też skorzystam