Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rozwój i wychowanie (720 Wątki)

Jak nie wykrzywić dziecku kręgosłupa – 16 sprawdzonych rad

Data utworzenia : 2016-08-08 10:36 | Ostatni komentarz 2018-03-19 10:45

Redakcja LOVI

8244 Odsłony
105 Komentarze

Kręgosłup niemowlaka jest bardzo podatny na deformacje. Sprawdź, na co uważać i czego nie robić, by nie dopuścić do skrzywienia i późniejszych problemów z wadą postawy u dziecka.

2018-03-19 10:45

Świetny artykuł, wart przeczytania przez każdą mamę.

2018-03-15 15:38

Dziecka nie można na siłę sadzac popierając poduszkami. Dziecko w ten sposób może sobie popsuć kręgosłup i mieć skolioze. Moja córka usg bioderek miała robione jak miała cztery miesiące. Wcześnie nie mieli wolnych terminów. Na szczęście wszystko było w porządku.

2018-03-08 14:43

Dobrze że trafiłam na artykuł :) W poniedziałek z najmłodszą jesteśmy umówieni na USG bioderek. Będzie w tedy miała 1,5 tygodnia.

2018-03-07 17:39

Naprawdę dobry artykół. Potwierdza to co do tej pory robiłam dobrze oraz źle w ukształtowaniu prawidłowej postawy swojej dwulatki. Na pewno pozwalałam jej samodzielnie, wtedy kiedy przyszedł na to czas, podejmować próby siadania, pełzania, raczkowania i w końcu chodzenia. Chodzić zaczeła kiedy miała prawie 9miesięcy. Teraz biega, skacze, nawet próbuje na jednej nodze, robi różne, jak to mówimy akrobatyczki, i widzę,że jest z tego powodu bardzo szczęśliwa. Wiem, że każde dziecko jest indywidualnością i rodzice, nic na siłe!

2018-03-06 10:37

Moja córka od jakiegoś miesiąca strasznie marudzi gdy chce ją nosić przodem do siebie. Przestaje gdy ją noszę przodem do świata. Dzięki temu artykułowi wiem dlaczego to jest źle i zaczęłam znów przyzwyczajać małą do noszenia brzuszkiem do brzuszka. Póki co toleruje noszenie na biodrze ale nie wiem czy to jest napewno poprawne. Kupiłam również chustę i uczę się wiązać. Bardzo rzeczowy artykuł

2018-02-20 09:01

Arczi co do lozeczka masz racje, takze zwraca uwage jak dziecko siedzi dokladnie w jakiej pozycji, jak chodzi , potem wszystko sie kontroluje na poczatku kontroluje sie bioderka, a puzniej na bilansie 2latka , 4latka pediatra bada postawe ciala, kręgosłupa, nozek i jesli zauwaza cos niepokojacego daje skierowanie do specjalisty ktory sie tym zajmuje i dzieci chodza na rehabilitację lub jakies korekcje wad postaw.

2018-02-19 09:53

Moim zdaniem najważniejsze jest odpowiednio dobrany materac dla dzieci. Większość czasu dziecko spędza w łóżeczku dlatego jest to na prawdę bardzo ważne. Na stronie http://www.fabrykamateracy.info/ jest darmowa konsultacja odnośnie doboru materacy.

2017-09-25 15:25

odświeżam mega fajny artykuł i to dla każdej mamy, nie koniecznie tylko tych pierwszych ;)) warto wiedzieć jaką krzywdę dziecku możemy zrobić