Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowe ssanie, mowa i zgryz (276 Wątki)

smoczki uspakajające

Data utworzenia : 2017-08-24 21:25 | Ostatni komentarz 2017-10-13 17:05

A.Klowan

1026 Odsłony
6 Komentarze

Chciałam się dowiedzieć w sprawie smaczków. Mam 11-miesięcznego synka marudzi i placze mi przy zabkowaniu jaki smoczek może być przydatny aby się uspokoił???

2017-10-13 17:05

A.Klowan nie napisałaś czy synek uzywa smoczka jesli.tak to podaj mu smoczek najlepiej z firmy.której juz.mu podawalas i dostosowany do wieku , ale.jesli.synek nie uzywa smiczka od urodzenia to epiej juz mu nie podawaj bo sie na pewno przyzwyczai i będzie puzniej.trudno oduczyc a lepiej synkowi podaj cos co pomoze na ból.dziaselek i podaj synkowi.jakis schlodzony.gryzaczek lub domowy sposob to delikatnie pomasoj synkwoi.dziaselka gazikiem nasaczonym.rumiankiem , u nas to pomagalo, lub posmaruj.zelem Dentinox lub Calgel.

2017-08-30 13:30

Lepiej gryzaka dać niż uczyć smoczka no chyba że używa od początku smoczka.

2017-08-29 07:12

W tym wieku absolutnie nie uczyłabym dziecka smoczka, po co? Za parę miesięcy będziesz musiała odzwyczajać. Przy ząbkowaniu poszukaj innych alternatyw w formie gryzaczków.

2017-08-26 10:43

Smoczek u 11-miesięcznego dziecka jest zbędny, lepiej dla synka, że do tej pory z niego nie korzystał :) i niech tak zostanie Zgadzam się z Kasią, najlepiej ulżysz maluszkowi podając mu schłodzonego gryzaka, możesz wysmarować dziąsełka żelem i zrobić mu masaż swoim palcem. Ząbki wyjdą, problem minie a smoczek mógłby pozostać z Wami na dłużej więc dobrze się zastanów co lepsze ... :)

2017-08-25 21:59

Uważam jak Paulina nie ucz już prawie roczniaka ssać smoczka. Jeśli do tej pory udało Wam się bez smoczka to nie ma sensu teraz mu go dawać. Lepiej będzie jak podasz Maluchowi gryzaki najlepiej schłodzone ale nie zamrożone, u nas rewelacyjna była żyrafa Sophie bądź też schłodzona np marchewka.

2017-08-25 20:52

w tym wieku chyba nie warto uczyć do smoczka...ale to tylko moja opinia...ja córki od roku już odzwyczajałam