Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowe ssanie, mowa i zgryz (276 Wątki)

Smoczek - wpływ na ząbki

Data utworzenia : 2017-08-07 21:40 | Ostatni komentarz 2017-10-14 22:45

A.Barton

2964 Odsłony
26 Komentarze

Moja córeczka żadko Kiedy dostaje smoczek można powiedzieć że do spania ewentualnie jak marudzi poza tym staramy się jej nie dawać czy smoczek ma wpływ na ząbki? Widzę że ma krzywy ząbek a nie wiem dlaczego

2017-10-14 22:45

Robiłam tak jak Kasia, dlatego gdy przeszliśmy najpierw na nakładkę na palec, a potem szczoteczkę to nie było żadnego problemu. Teraz wystarczy dać córce hasło, idziemy myć ząbki i sama biegnie do łazienki. Dzięki temu też, nigdy nie miała problemu z pokazywaniem lekarzowi gardła, bo często otwierała buzię mnie, do mycia ząbków.

2017-10-05 22:11

Ja też myje już ale dziąsła też przemywam :)

2017-10-03 22:25

Ja jak mały jeszcze nie miał ząbków to myłam przy codziennej pielęgnacji w sensie przemywałam wacikiem namoczonym w przegotowanej wodzie, jak ząbki się pojawiły to zaczęłam je myć normalnie szczoteczką do zębów i pastą od pierwszego ząbka. Dzieci się przyzwyczajają do codziennej pielęgnacji.

2017-10-02 23:33

Zgadzam się tak jak Kasia niedbalstwo też ma znaczenie ale geny też robią swoje. A co do tego mycia Ewcia my przy okazji kąpieli myjemy dziąsełka i ząbki wcześniej jak nie było ząbków to przemywalam dziąsełka

2017-09-28 21:54

Dokładnie...mój synek ma na 5zabkach pruchnice bo niestety do od 5mc do 2roku pil mm a od 2do 3,5latka pil ok. Dwa razy wodw z sokiem...niestety...mam.nauczke..i drugi raz.nie popelnie tego bledy..zwlaszcza z tymi sokami...ho z mm to juz nie zabranie dziecku pic mleka albo jak będzie w miarę mniejsze to szybko przemyśle zabki woda ...mowia ze to pomaga.

2017-09-25 01:41

Zgadzam się z Magros niedbalstwo ma duży wpływ na próchnicę. A już podawanie mm w nocy to próchnica butelkowa może się pojawić. Bo choćby nie wiadomo co to żeby myjemy więc idzie spać w teoretycznie czystych ale co z tego jak później pije słodkie mm. Trzeba by było myć po każdej butelce.

2017-09-24 08:02

Ewcia, w jakimś stopniu to też oczywiście geny, jedni mają słabsze zęby inni mocniejsze. W większości przypadków próchnica to jednak niedbalstwo, ale są też wyjątki potwierdzające regułę. Tej dziewczynce też myli ząbki, ale co z tego, jak w ciąż w nocy je butle z mm...

2017-09-17 00:09

Magros nie.zgodze sie ze .pruchnica to efekt niedbalstwa...moze tez co masz.na mysli. Bo mój synek ma pruchnice na jedynce, dwyjce i na fole na piatkach...co najgorsze to pil soki rozcienczone z woda większość to byla woda ale byl sok..wiec tu na pewno robilam zle...ale ciężko bylo odzwyczaic dop pok 3latla zaczal pic więcej wody. Zeby myje synkowi od pierwszego zabka. Elmexem 2razy dziennie codziennie. A co do słodyczy to wszyscy sie dziwia ze nie chce...czasem zje jak ktos mu kupi czy poczestuje bo nie chce...zwlaszcza nie lubi nic z czekolada..je bardzo duzo owocow w przerwal z stalymi posilkami to miejsca na slodycze praktycznie.nie ma..ale niestety pruchnica jest. A np. Mam.kolezanke co jej.corka non stop je cos słodkiego, pije nawet cole i w ogóle jej zębów nie myje a ma 3latla juz i mowi ze ani razu nie myla a zabki ma bielutkie i z zadna próchnica...także.na pewno.duzo zalezy od genów tez...a ci prawda kazdy ma inny.organizm, uzbienie .