Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowe ssanie, mowa i zgryz (276 Wątki)

wystające ząbki jedynki u 3,5latka tal zwane wada -otwarty zgryz

Data utworzenia : 2017-07-10 14:21 | Ostatni komentarz 2017-10-10 22:39

Ewcia2

3375 Odsłony
30 Komentarze

Mamusie czy któryś z was dzieci maja krzywe zabki tak zwane odstajace, wystajace do przodu jedynki? Bylam z synkiem u dentysty z zabkami i dentysta powiedziala ze synek ma wadę tak zwane-"otwrty zgryz" i zebym poszla do ortadaty...i oczywiście prywatnie no na NFZ sa terminy na 2020r. Ale niektorzy mowia mi ze nie idzie sie z takimi malymi dziećmi, a synek ma 3,53latka , dentystka mowila ze ortodata da mi aparat w stylu smoczka ale watpie ze synek z czyms takim bedzie chodzil tym bardziej ze on smoczka nigdy nie ssal tylko kciuka i tal jest do dzisiaj i byc moze ta wada jest od ssania paluszla i pici a z butelki bo czasem jeszcze w nicy nocy pije wode z butelki. A dzwoniłam do jednej przychodni ortodatycznej to powiedzialy ze dop zebym przyszla jak dziecko bedzie mialo drugie zeby...i nie wiem co robic.

2017-10-10 22:39

Dokladnie;-) jak kupie.to dam znacz czy synek wogole chce to wlozyc do ust az sie boje..a jak nie to trudno...mzoe sie.uda...

2017-10-09 23:58

Aisa faktycznie szybko wypadły Ci ząbki. Ewcia masz rację spróbuj te tańsze rozwiązanie a droższe zostaw sobie już na stałe zęby.

2017-10-09 23:06

Aisa94 oj to dość wczosniej Ci zaczęły wypadac zabki...ale mysle ze spróbuję ten twardy aparat a jak synek bedzie juz mial drugie krzywe zabki to będziemy o nie dbac tak.zeby synek mial proste. ;)

2017-10-09 23:03

I. Tabaczek a ten apart w kształcie smiczka czy on byl taki twardy?? I czu pomógł? Czy drugie zabki tez takie wyszy krzywe?

2017-10-05 22:08

O i pewnie wiesz mi pierwszy ząb wypadł na 3 latka dość wczesnie zaczęły i dość wcześnie stałe wyszły :) więc to może być nawet nie na 3 lata czy 4 a na rok czy dwa tylko

2017-10-05 11:37

Miałam tak samo z Córcią i Ortodonta dał aparat na zęby. Wygląd smoczka, zakładaliśmy na noc. Córcia ma teraz 17 lat i z uzębieniem wszystko ok. Tak więc polecam pójść do ortodonty :) Pozdrawiam

2017-10-04 16:17

Asia i Kasia no macie cbyba racje...bo wcześniej przed wizyta u ortodonty czytalam w internecie na temat zgryzu jaki ma.synek to czytalam tylko o tych nakladkach...a ta ortodontka nic na temat tego aparatu..bo wie ze tu by mi zapislaa nazwe i tyle a ten droższy to trzeba przyjsc na wizyte i zaplacic i na zlew szczeki zeby zrobić ten aparat czy zamowic, potem pewnie nasrepna wizytya na zalozenie i potem penwie byly by kolejne wizyty na sprawdzanie czy dziala.mimo wszystko leczenie trwa ok. 7Mc.wiec fajnie bo nie duzo...a jak pod koniec zapytalam o to drugie bo mowilam ze czytalam na internecie to mowi.a jest jest takie cos i zapisalam i jaki bym musiala.kupić numer.bo to sa dostosowne do wieku ale mowi ze ona by tego nie kupowała ze niby to ok. 20zl ale dziecko nie będzie chcialo bo to jest twarde ale teraz maz wraca to podjade do sklepu.ortopedycznego i zapytam czy schodzą te aparaty i czy poleca i moze.kuoie kupię najwyżej strace 20zl a nie 350+wizyta 100. Zobaczr. Maz mowi ze jakby to mialo pomoc ze drugie zeby beda proste to kupilby ale jak drugie.maja wyjść takie same to czy jest sens kupic na ok. 3Lata..bo synek w styczniu będzie mial 4latka a zabki wypadaja juz na ok. 6/7lat. Zobaczę..dam znac czy zakupiłam te tansze;-)

2017-10-03 22:26

Ewcia spróbuj od tańszego aparatu i zobaczysz. Jeśli się sprawdzi na tyle, że mały będzie go chciał zakładać ale będzie mu nie odpowiadała faktura wtedy spróbujesz droższego rozwiązania.