Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowe ssanie, mowa i zgryz (276 Wątki)

KUBEK - jak oduczyć dziecko picia z butelki?

Data utworzenia : 2016-12-18 13:45 | Ostatni komentarz 2017-09-13 23:28

Darka17772

5805 Odsłony
80 Komentarze

Drogie mamy! Mam synka który ma 2 lata i 5 miesięcy,chodzi do żłobka.Chciałabym żeby powoli rozstawał się z butelką.Jak na razie bez szans....Tylko butelka i butelka.....A w żłobku z tego co wiem to pięknie z kubka pije.W domu nie ma szans! Przekonuję,tłumaczę i proszę...nic nie działa. Końcem sierpnia synek nauczył się pić z tego kubka z Lovi 360stopni.Był zachwycony.....do czasu....trafiliśmy do szpitala z powodu paskudnego rotawirusa i nie miał sił synek pić z tego kubka więc dałam mu butelkę.No i to był mój błąd....Od tamtej pory kubka 360stopni nie chce widzieć nawet,schowałam go z nadzieją że znowu się przekona do niego.Nic podobnego..... Od mojej siostry córka porzuciła sama butelkę i wybrała kubek....a mój synek nie za bardzo się śpieszy do tego.... Najwyższy czas żeby zaczął pić tylko i wyłącznie z kubka.Boję się o jego zęby.... Jak nie podam mu butelki wtedy bardzo mało pije.... Wczoraj wkręciłam mu że butelka się zgubiła i nie ma.Coś tam pił z kubka ale mało niż zwykle.... Już tak myślałam....może kubek mu nie pasuje?! Sama nie wiem... Jakieś rady ?

2017-09-13 23:28

O Kasia ma dobry pomysł :) może warto spróbować dzieci często lubią naśladować rodziców :)

2017-09-08 23:55

Ruda czytając komentarz Agn pomyślałam, że możesz jeszcze skoro Synek umie pić z rurki wkładać do kubka 360 rurkę do napojów i dawać małemu pić. Kubek będzie w użyciu więc się na pewno nie zmarnuje. :) Agn mój jak mu się coś odwidzi to czasami na spacerze muszę odkręcać górę i mu dawać właśnie normalnie jak ze szklanki bo się nie napije inaczej. W domu mamy Doidy i mój młody bardzo chętnie z niego pije. Faktycznie po czasie nauczył się, że nie może za bardzo przechylać ale ja też zawsze nalewałam mu niewiele żeby ogarnął jak to jest z tym piciem z kubka. Darka ja bym jeszcze czyściła. Nową i tak będziesz musiała czyścić a Mariuszek nie chce się do kubka przekonać więc może lepiej nie kupować nowej? Smoczek kupiłabym nowy. Jednak lepiej kupić nowy niż dojechać stary. Chociaż jak zaczął się przekonywać do szklanki to za radą Agnieszki wstrzymaj się i poczekaj. Może mały ominie całkiem kubek a będzie pił ze szklanki?? Dawaj małemu i namawiaj na szklankę tak jak pije mama i tatuś może to go zmotywuje. Albo mam jeszcze jeden pomysł. Nalej do jakiejś szklanki wody czy soku (nie wiem co podajesz na codzień) udawaj że Ty z niej pijesz i pytaj co chwile czy nie chce się napić Twojego piciu. Może w ten sposób będzie tak często próbował że sam się przekona.

2017-09-08 10:35

Dziękuję za rady. Na razie dałam małemu bidon z rurką. Pije ładnie, troszkę się oblewa. Także na spacer nie bardzo jednak się nadaje. Nie chodzi mi o to, że szkoda mi pieniędzy na kupno kolejnego. Bardziej, że nie mam miejsca na coraz to nowe gadżety. No ileż tego można mieć :-D Szkoda, że nakładki z treningowego i niekapka nie pasują do 360. Swoją drogą mogliby zrobić wszystkie kubki kompatybilne. Miłego dnia wszystkim :-)

2017-09-08 10:03

O widzisz no to jest bardzo duży postęp:) pół dnia to na prawdę świetny wynik :))) byle teraz się tylko nie zraził..może chwilkę poczekaj jeszcze ze 2 tygodnie, jeśli dalej będą postępy w piciu z kubeczka, nie wiem jak reaguje na wymiane butli, ale jesli nerwowo i znowu się w niej zatraca na długi czas to może lepiej chwilę zaczekać i obserwować postępy, skoro jest myta co chwila to nic nie powinno się stać:) zwłaszcza że to już nie noworodek ;)

2017-09-07 23:26

agn_kaw butelkę myję po każdym napoju....nie zawsze wyparzam i przyznam się bez bicia.... Kupiłam smoczki do butelek bo jednak musi mieć higienicznie w buzi.Nie chciałabym żeby złapał coś z braku higieny smoczka....Myślę że przyjdzie czas porzucenia butelki tak definitywnie.Wczoraj pił ze szklanki 1/2 dnia.Potem już wołał butelkę.... Nie mogę się doczekać aż tylko z kubka będzie pił..... A mikrouszkodzenia w butelce widać gołym okiem....nie wiem czy wymieniać na nową czy nie...eh

2017-09-07 14:47

Ruda a może odkręć po prostu górę ipodawaj jak ze zwykłego kubka bez kombinowania. Ja bym tak zrobiła gdyby było mi szkoda, że będzie stał i się "marnował" :) z poczatku sama musisz trzymać, bo dzieci lubią sie chlapac i zalewać ale po jakimś czasie ogarnie, że musi kontrolowac przechylanie kubka. U nas od początku wymiennie z innymi był kubeczek Doidy własni ebez żadnych ustników i innych bajerków. Słyszałam kilka opinii, że dziecko nie umie zassać się w te 360 i wg mnie nic na siłę, jesli nie to spróbujcie prostej formy, zwykłego kubka , tylko sprawdź wcześniej czy krawędzie są na tyle zaokrąglone, że nie porysują buźki :) Darka tak czy inaczej butlę musisz myć codziennie, ona ze zużycia posiada mikrouszkodzenia w środku, właśnie przez mycie i ogólnie użytkowanie, przez co osadza się na niej więcej nalotu no i niestety lepiej nie będzie.. ale jak umyjesz wyparzysz to spoko. Ja młodemu bidony i kubki myję każdego dnia a po posiłkach czesto zdarza się jak nawpuszcza tam "spadochroniarzy" że i kilka razy dziennie. Smoczek jeśli już się zużył do granic możliwości, to albo bym wymieniła, jesli nie masz siły na walkę albo po prostu czekała do samozagłady :p i jak się rozpadnie na kawałki to będziesz miała idealny pretekst do wyrzucenia, choć z drugiej strony to niehigieniczne tak długo używać, też trzebaby wyparzać i myć bardzo często.. sama nie wiem co Ci doradzić w Waszej sytuacji i co bedzie z większą korzyścią.

2017-09-04 22:22

Powiem Wam że zaczynam zauważać już zużycie butelki tej której używa syn,oczywiście z Lovi tej z kolekcji Folky która wygraliśmy jakiś czas temu.Moim zdaniem przydałoby się wymienić na nową,ale czy warto? Wymieniać czy czyścić codziennie? Mam dylemat powiem Wam.... Widać zużycie i osad tworzy się strasznie po 1 dniu użytkowania.Sama nie wiem jak dobrze zrobić. Starałam się dzisiaj ograniczyć butelkę to łobuz tak długo ją szukał aż znalazł.... Smoczki do butelki też przydałoby się kupić na następny raz bo teraz dałam ostatnią nową co miałam..... Rece mi opadają....

2017-09-04 22:16

Ruda Mama nakładki możesz zmieniać bo pasują jedne do butelki, kubka niekapka i kubka treningowego. Nie będziesz musiała kupować tylko możesz spokojnie zmieniać ustniki.