Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie butelką (525 Wątki)

jak oduczyć dziecko jeść w nocy ?

Data utworzenia : 2017-08-04 13:43 | Ostatni komentarz 2018-01-04 13:16

Agnieszka.Rudz

4134 Odsłony
43 Komentarze

Witam , moja malutka za miesiac skończy rok , a na butle wstaje nadal 3 razy w nocy , próbowalismy dawac wode ale nadal nie udalo nam sie zeby spała całą noc , jestesmy zmeczeni i nie mam kompletnie zadnego pomysłu na to jak ją oduczyc jedzenia w nocy. w dzien spi 1 raz czasami 2 , sniadanie je spore obiady tez i kolacje tez takze nie ma mowy o tym zeby sie nie najadała, widac ze lubi jesc i je mi juz wszystko , macie moze jakies sposoby zeby oduczyc dziecko jedzenia w nocy i zeby w miare spało???

2018-01-04 13:16

Dzieci dość chętnie wracają nocą do piersi nawet, jeśli w ciągu dnia już prawie z niej nie korzystają z różnych powodów. Jednym z nich może być fakt, że zwyczajnie dzieje się tyle ciekawych rzeczy, że zapominają o ssaniu. Może spróbuj karmić piersią "do snu"? Dziecko się wytuli, może dzięki temu nie będzie się budzić. Jeśli chodzi mu o bliskość i bezpieczeństwo to może pomóc. Możesz też, po wieczornym karmieniu, gdy maluch w nocy będzie domagał się piersi znowu - spróbować podać wodę (dla zaspokojenia pragnienia) i spróbować utulić malucha bez piersi - może po prostu potrzebuje się upewnić, że jesteś. Jeśli wieczorem podasz pierś jest większa szansa, że w nocy uda się tego uniknąć. Pamiętaj, że dzieci same odstawiają się od piersi w różnym wieku i biologicznie jesteśmy do karmienia dzieci piersią predystynowani zdecydowanie dłużej niż rok (trzy a nawet sześć!) i niestety to dłuższe karmienie przypada właśnie najczęściej na noce. Postaraj się zastąpić karmienie nocne - wieczornym czasem na pierś, wyciszenie i bliskość a na wybudzenie nocą reaguj tuleniem. Może pomóc zakończyć domaganie się piersi nocą a wieczorne uspokojenie w Twoich ramionach być może zaspokoi te potrzeby, które powodują pobudkę.

2018-01-03 17:24

Agusia8 moja jest od początku na mleku modyfikowanym i wcale nie śpi dłużej jak tylko się urodziła to w dzień nie spała mi wcale dopiero po 3 miesiącach zaczęła mieć drzemki. Raz na parę tygodni zdarzała jej się nocka że spała od 24 do 6 rano teraz 6 miesięcy i nie ma tak w ogóle... ja już nawet nie marze o całej nocy ale o tych 5 h snu bez przerwy chociaż. a nawet tego nie ma bo jeszcze jak jej smoczek wyleci to się budzi...

2018-01-03 17:20

Moja córka ma 6 miesięcy wstaje 1 raz w nocy miedzy 2-4 rano wiem że jest mała ale niektóre dzieci już w tym wieku śpią całą noc . Niestety nie ma reguły.. W dzień ma czasem 3 drzemki , obiadki dopiero zaczyna jeść ale na noc dostaje kaszkę i też nic to nie daje dla porównania syn koleżanki jest 2 tyg starszy zjada 150 kaszki i śpi od 21 do 6 , innej za to wstaje co dwie godziny .. mojej kuzynki obydwie córki jak były małe spały od 6 miesiąca po 12 godzin... i gdzie tu sprawiedliwość ? :P człowiek nie nagrzeszył a wiecznie niewyspany chodzi... za to ci co święci nie byli wysypiają się za wszystkie czasy... Mam nadzieje ze to się zmieni bo do pracy nie wrócę.. nie wyobrażam sobie chodzić na 5 do sklepu , rozkładać towar , siedzieć na kasie i normalnie funkcjonować... ale czas pokarze.

2018-01-01 19:55

Agusia to jednak istnieją takie małe dzieci, które tyle śpią :D dla mnie to nie do pomyślenia jak patrzę na mojego synka. Ma 21 miesięcy i póki co przespał jedna noc:) budzi się ciągle, były czasy, że co godzinę, później co dwie, teraz jak obudzi się tylko dwa razy to jest spoko:) przeważnie trzy razy się budzi w nocy

2018-01-01 11:17

Akone ja tez zazdroszczę takim rodzicom.Ostatnio przyszla do mnie kolezanka z 4 miesięczna córeczka i mowi ze malutka idzie spać o 22 i jest budzi sie dopiero o 7 rano żeby zjadla tylko że daje jej mm a po tym mleku dzieci dłużej spia.Dlatego wole karmic i miec te nie przespane noce jakoś juz sie do nich przyzwyczailam :) Chociaż nie ukrywam ze chcialabym jedna noc przespac cala albo zeby chociaz tylko raz budzila sie do karmienia a nie kilka razy.Dlatego jest taka pucowta :)

Konto usunięte

2017-12-30 21:08

Oj tak ja też zazdroszczę takim mamom które mogą spać całą noc albo budzą się tylko raz. To takie moje marzenie na nadchodzący rok

2017-12-30 12:04

Ja juz nie mogę sie doczekać kiedy prześpię cala noc.Moja córka ma nie całe 5 miesięcy i budzi sie jeszcze 3 razy do karmienia a przy cycu potrafi siedzieć nawet godz ti praktycznie bardzo mało śpię w dzien nie mam jaj odespać bo spi tylko 2 razy po 30 min a jeszcze mam synka 3,5 letniego to napewno nie dalby mi pospac :) Zazdroszczę tym co maja malutkie dzieci i przesypiaja całe noce

2017-12-29 22:43

Moja córka jak się budzi w nocy to jest skłonna do zabawy po jedzeniu. Czasami zje i idzie spać, ale to się rzadko zdarza. Wczoraj czekała za tatą aż wróci z pracy. Przez ostatnie noce już tak ładnie spała i wstawała dopiero rano na jedzenie.