Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie butelką (525 Wątki)

Butelka a zaburzenia ssania

Data utworzenia : 2017-06-06 12:42 | Ostatni komentarz 2017-09-11 23:07

vipkate

2204 Odsłony
13 Komentarze

Czy każda butelka zaburza ssanie? czy może są butelki dla noworodków którymi bez obaw można podawać swój odciągnięty pokarm?

2017-09-11 23:07

Zgadzam się pierw dziecko powinno się nauczyć ładnie ssać pierś dopiero potem wprowadzić butle niektóre dzieci na tyle pokochaja butelkę ze juz odrzuca pierś więc trzeba uważać .

2017-09-08 23:22

To prawda każda butelka a dokładnie smoczek może ale oczywiście nie musi zaburzyć odruchu ssania. Są dzieci które jeśli tylko jeden raz spróbują butelki odrzucają pierś i nie chcą jej ssać. Ale są, które z powodzeniem ssą pierś a dodatkowo też piją z butelki. Dlatego nie powinno się wprowadzać smoczka zanim dziecko nie wyćwiczy sobie prawidłowego odruchu ssania.

2017-09-07 21:42

Ja czytałam na blogu u Hafiji że każda butelka zaburza ssanie. Teraz nie mogę znaleźć tego wpisu ale pamiętam że było tam napisane coś o mistycznych rzeczach które nie istnieją i właśnie takim mitem jest smoczek który nie zaburza ssania. Nie wiem czy dobrze pamiętam liczby ale do piersi dziecko podobno używa ok 200 mięśni a do smoczka ok 40. No ale oczywiście na pewno są butelki lepsze i gorsze.

2017-09-07 16:37

a ja polecam butelke mimijumi wyglądem przypomina cycusia z tym ze to droga butla

2017-09-07 14:28

My uzywamy butelke firmy medela model medical. Noge szczerze z czystym sumieniem polecic choc tania nie jest. Ale czytam teraz wasze komentarze i chyba akusze sie faktycznie sprobowac ta ,lovi medical az sama jestem ciekawa bo wczesniej o niej malo słyszałam

2017-06-24 23:18

Niestety butelka tak samo jak każda inna ingerencja może zaburzyć odruch ssania. Identycznie jest ze smoczkami uspokajającymi . Położne laktacyjne radzą, by starać sie nie używać tych pomocnikow min do 14tyg życia dziecka, aby samo wyrobiło prawidłowy odruch. Ale zalecenia zaleceniami a w życiu bywa różnie. Najważniejsze jest, by zaspokoić głód u dziecka. U nas Lovi Medical+ sprawdziła sie idealnie. Synek jadł z niej i z piersi zamiennie gdy byla taka potrzeba. Również słyszałam o przypadkach gdy dziecko po zasmakowaniu łatwości picia z butli nie chciało powrócić do piersi. Ale prawdę mówiąc musiały byc to bardzo słabe butle. Ja przy karmieniu z Lovi zauważyłam ze synek musi więcej i dłużej popracować niz jedząc z butelki innej firmy, ktora tez testowaliśmy. Gdy to zauważyliśmy tamtej więcej nie dałam. Lovi są tak stworzone, by nie rozleniwić maluszka i faktycznie chronią ten odruch i pomagają dalej karmić piersia.

2017-06-22 09:42

Dokładnie tak jak Kasia pisze, każda butelka może zaburzyć, wszystko zależy od dziecka. Są maluchy, które z powodzeniem jedzą i z piersi i z butelki, a są takie, które jak tylko posmakowały butelki od razu odrzuciły pierś.

2017-06-21 23:12

Mam Lovi Medical+ odruchu ssania nie zaburzyła. Karmię piersią i przynajmniej kilka razy w tygodniu karmuiony jest butelka. Właśnie skończył 9 miesięcy